Ubezpiecz dziecko na wypadek Covid-19

2020-05-29 11:51 Informacja prasowa
Dzieci w maseczkach
Autor: Shutterstock

W związku z epidemią koronawirusa życie każdego z nas uległo dużej zmianie. Przytłaczające informacje na temat kolejnych zachorowań wzbudzają niepokój. W trosce o bezpieczeństwo tych najmłodszych LINK4 wprowadza do pakietu Dziecko ubezpieczenie na Covid-19. Dzięki temu rozwiązaniu także rodzice uzyskają stosowane wsparcie w tej trudnej sytuacji.

Niepokój o zdrowie własne oraz najbliższych osób to w obecnej rzeczywistości naturalna kolej rzeczy. Rodzice, którzy obawiają się, że ich pociechy mogą zachorować na Covid-19, mogą wreszcie odetchnąć. Od teraz Covid-19 figuruje jako jedna z poważnych chorób w pakiecie ubezpieczeń przeznaczonym dla dzieci.

Pakiet dla dzieci

Dedykowany dzieciom Pakiet LINK4 obejmuje ubezpieczenie Assistance Zdrowie, Szybka Pomoc oraz ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków z sumą ubezpieczenia do 100 tys. zł. W przypadku NNW ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłacenia świadczenia na podstawie dokumentacji medycznej, także wtedy, gdy leczenie nadal trwa. Pakiet LINK4 Dziecko to dobra alternatywa dla szkolnego NWW, gdyż chroni podopiecznych w sytuacji wypadku, który zdarzył się w szkole, w trakcie zajęć pozalekcyjnych czy uprawianych sportów. Oprócz tego ta forma ubezpieczenia finansuje koszty leczenia choroby wynikającej z ugryzienia lub ukąszenia przez owady, kleszcze. Dotychczasowe świadczenia w związku z zachorowaniem na sepsę, inwazyjną chorobę pneumokokową i wstrząśnienia mózgu nie zmieniają się.

Ubezpieczenie na wypadek Covid-19

W związku z rozszerzeniem pakietu LINK4 Dziecko o Covid-19, rodzice, których pociechy zachorują, otrzymają jednorazowe świadczenie w kwocie 5 tys. zł. Jeśli zarażone dziecko znajdzie się pod stałą obserwacją lekarzy, wówczas za każdy dzień pobytu w szpitalu – będzie to dodatkowe 100 zł.
– Kiedy dwa lata temu tworzyliśmy linię produktową LINK4 Mama i LINK4 Dziecko, chcieliśmy w pełni odpowiedzieć na potrzeby przyszłych i obecnych rodziców. Chcemy odpowiedzieć na te nowe obawy i dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres ubezpieczenia o chorobę Covid-19. Chcemy powiedzieć mamom, że nie są same i że mogą na nas liczyć – mówi Patrycja Kotecka, członek zarządu LINK4.

Najnowsze