Ukraina. Wojenne zniszczenia

i

Autor: AP Ukraina. Wojenne zniszczenia

Obcokrajowcy walczący za Ukrainę mogą zarobić spore pieniądze. Znamy stawki, robią wrażenie!

2022-04-19 19:25

Obcokrajowcy walczący po stronie Ukrainy z rosyjską inwazją lub wysyłani w celu zapewnienia ochrony osobom fizycznym lub prawnym mogą zarabiać tam codziennie od 1000 do 2000 dolarów, napisał we wtorek (19 kwietnia) rumuński dziennik online “Ziare”, powołując się na amerykańskie agencje rekrutujące specjalistów na misje wojskowe.

“Ziare” odnotował na podstawie danych amerykańskich firm rekrutacyjnych Blackwater czy Silent Professionals, że niektórzy ochotnicy mogą też podczas obecności na Ukrainie liczyć dodatkowo na premie.

 Czytaj także: Mają zabijać Ukraińców za 1,3 tys. zł miesięcznie. Rosja ściąga do walki najemników

Według ustaleń amerykańskich firm rekrutacyjnych najlepiej płatne misje dla zagranicznych ochotników, głównie osób z “solidnym doświadczeniem bojowym”, dotyczą udziału w tajnych operacjach wydobywania i ewakuacji osób z terenów, na których prowadzone są działania zbrojne. 

Sonda
Czy wróciłabyś/wróciłbyś do kraju, w którym trwa wojna?

Dużo mniej otrzymują otrzymują najemnicy Rosji. Rada Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy uzyskała informacje o tym, że Rosja, przetrzebiona przez oddziały ukraińskie, ściąga do walki z Ukraińcami najemników między innymi z Syrii i Libii. Jako wynagrodzenie proponuje im 300 dolarów miesięcznie, czyli 1,3 tys. zł. W Libii to mniej niż połowa średniego wynagrodzenia netto. "Najpierw będą musieli przeżyć" - komentują Ukraińcy.

Express Biedrzyckiej - gen. Tomasz Drewniak: Ta wojna będzie się tliła bardzo długo

Rzecznik Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej Ukrainy Damien "Cicero" Magrou w rozmowie z PAP podawał, że najliczniejszymi narodowościami w naszych szeregach są Amerykanie i Brytyjczycy. Następnie są to grupy Kanadyjczyków i Polaków oraz obywatele państw bałtyckich - powiedział. Jak dodał chociaż motywacje są różne, wszyscy członkowie Legionu powtarzają, że nie mogli biernie przyglądać się zbrodniom wojennym popełnianym na ukraińskich cywilach. Ludzie z Polski podkreślają też, że są tu po to, by bronić Ukrainy, ale także własnej ojczyzny. Mówią, że jeśli Putin nie zostanie zatrzymany tu, na Ukrainie, pójdzie dalej i zaatakuje Polskę - mówił "Cicero".

Najnowsze