Upokorzyli Rosję w Davos! Pokazali rosyjskie potworności na ich stoisku

2022-05-22 20:00
Davos
Autor: Super Express

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos (Szwajcaria) w tym roku odbędzie się bez udziału Rosji. Wojna na Ukrainie zdominuje tematycznie tegoroczne wydarzenie, a Federacja Rosyjska jako agresor, została wykluczona ze wspólnoty międzynarodowej. Rosyjskie stoisko jednak dalej znajduje się w Davos, dlatego zdecydowano się na symboliczny krok i zorganizowano w niej wystawę o zbrodniach wojennych na Ukrainie.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Rosja zostało upokorzona

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos to jedno z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych na świecie, udział w tym roku weźmie m.in. premier RP Mateusz Morawiecki, czy prezydent Andrzej Duda. Już sam brak zaproszenia Rosji do Davos jest symboliczne i pokazuje jak Zachód odciął się od Federacji Rosyjskiej. Również hasło przewodnie Forum "Historia w punkcie zwrotnym - polityka rządów i strategie biznesowe" jasno pokazuje, że mamy do czynienia z istotnym momentem w polityce międzynarodowej. Jednak na braku zaproszenia się nie skończyło.

Rosja, jako jeden z największych gospodarek na świecie, miała swoje stałe stoisko w Davos, w dużym domu o nazwie "Russian House". Na potrzeby tegorocznego szczytu zmieniono jego nazwę na "Russian Warcrimes House" (dom zbrodni wojennych Rosji) i w środku zorganizowano wystawę ze zbrodniami rosyjskiej armii.

Paulina Matysiak – Pieniądze to nie wszystko

Rosyjski pawilon z wystawą o zbrodniach wojennych

Jeszcze rankiem, przed oficjalnym startem Forum Ekonomicznego w Davos, w rosyjskim pawilonie zaczęły pojawiać się tłumy ludzi. Wystawa w "Russian Warcrimes House" zawierała zdjęcia z Mariupola, Charkowa i Buczy. Można było na nich zobaczyć ofiary cywilne, zdjęcia straumatyzowanych rodzin, czy fotografie zdewastowanych bloków. Zdjęcia z wystawy prezentujemy w poniższej galerii:

Wołodymyr Zełenski zdalnie w Davos. Jego przemówienia częścią wystawy

W rosyjskim pawilonie znalazła się także multimedialna część wystawy, w której puszczano przemówienia Wołodymyra Zełenskiego z poszczególnych dni wojny na Ukrainie. Zamieszczono również sporą mapę z wyszczególnionymi miejscami, w których rosyjskie wojsko dokonało mordów na ludności cywilnej.

Sonda
Co uważasz o wystawie w rosyjskim pawilonie?

Sam Wołodymyr Zełenski również będzie obecny w Davos, ale nie osobiście. Połączy się z uczestnikami Światowego Forum Ekonomicznego zdalnie. Zapowiedział, że będzie się ubiegał o przyśpieszone członkostwo Ukrainy w UE, oraz zwrócenie uwagi na jego kraj również przez państwa spoza Europy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze