Urzędniczki kradły opłaty cmentarne. Sprawę bada prokuratura

2016-07-14 17:03
Urzędniczki kradły opłaty cmentarne
Autor: Shutterstock Urzędniczki kradły opłaty cmentarne

Pracowniczki urzędu w Podkowie Leśnej są podejrzane o kradzież 160 tys. złotych. Niebawem prokuratura w Grodzisku Mazowieckim postawi im zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Aby wykupić prawo do grobu na kolejne lata lub dokonać „rezerwacji" nowego miejsca na cmentarzu miejskim, trzeba uiścić tzw. opłatę cmentarną. Jedną trzecią tych opłat, które wpływały do urzędu, inkasowały do własnej kieszeni urzędniczki z Podkowy Leśnej – informuje Michał Dobrołowicz z RMF FM.

Przeczytaj również: Autopilot Tesli doprowadził do kolejnego wypadku

Nieprawidłowości związane z pobieraniem opłat cmentarnych w mieście należącym go aglomeracji warszawskiej wyszły na jaw po audycie, który został przeprowadzony w miejscowym urzędzie. Do defraudacji doszło, ponieważ pracownice urzędu nie wystawiały pokwitowań na pobierane opłaty. Ponadto udało im się wynieść z miejskiego budynku dokumentację finansową.

Oprac. na podst. Rmf24.pl, portalsamorzadowy.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze