Podatki

i

Autor: Shutterstock; podatki.gov.pl Podatki

Rozliczenie podatkowe

Uwaga podatnicy! Usługa Twój e-PIT nieczynna do 14 lutego. Co się stało?

2023-02-09 4:11

Jak poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa, portal e-PIT chwilowo nie działa. Choć w teorii możemy już składać zeznania podatkowe, to w praktyce nie możemy zrobić tego przez system. Portal będzie nieczynny do 14 lutego. Jak podał PAP, dostęp do strony został zawieszony ze względu na przygotowanie się do rozliczenia podatku za 2022 rok.

Usługa Twój e-Pit niedostępna. Kiedy zacznie działać?

"Od 3 do 14 lutego br. będą prowadzone prace serwisowe w usłudze Twój e-PIT w związku z przygotowaniem zeznań podatkowych za 2022 rok. Zapraszamy ponownie do usługi 15 lutego" - poinformowała PAP rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska.

Dodała, że pozostałe usługi w serwisie e-Urząd Skarbowy są dostępne.

Twój e-PIT. Jak złożyć zeznanie podatkowe?

W ramach usługi Twój e-PIT oferowane jest wstępnie wypełnione przez podatnika rozliczenie roczne podatku za 2022 r. Zeznanie podatkowe za rok ubiegły należy złożyć do 2 maja 2023 r. 

Przez Twój e-PIT można też zadeklarować przekazanie 1 proc. swojego podatku dla dowolnie wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. 

W usłudze Twój e-PIT podatnicy, którym z rozliczenia PIT wyniknie podatek do zapłaty, będą mieli wskazany swój mikrorachunek podatkowy w celu wygodnych płatności online. Gdy zeznanie, z którego wynika podatek do zapłaty, zostanie zaakceptowane automatycznie, urząd skarbowy w terminie miesiąca od dnia upływu terminu płatności tego podatku, wyśle podatnikowi informację o kwocie podatku do zapłaty - przypomina portal money.pl.

Sonda
Czy rozliczyłeś/aś już swój PIT?
Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze