blik

i

Autor: Shutterstock blik

Płatności mobilne

Uwaga! Awaria Blika zakończona. Co się stało? [AKTUALIZACJA]

2022-12-23 14:53

W piątek (23.12.2022) po południu mogą występować problemy z płatnościami Blikiem - wynika z informacji przekazywanych przez internautów w mediach społecznościowych. Dotyczą one klientów większej grupy banków. Kłopoty z działaniem usług opartych na kodach Blik potwierdził w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej ING Bank Śląski, wyjaśniając, że ich przyczyna leży po stronie dostawcy tego rozwiązania - Polskiego Standardu Płatności. AKTUALIZACJA: Otrzymaliśmy informację, że BLIK od około godziny 15 działa bez zakłóceń.

Trwa awaria. Nie wiadomo kiedy będzie usunięta!

Portal TVN24.pl, cytuje klientów, którzy nie mogą zrealizować przelewów.

"Kiedy zostanie usunięta awaria?", "mam to samo", "wykonywałem blika i dostałem informację, że operacja nie została zrealizowana, po czym zabrało mi z konta określoną kwotę" - takie wpisy internautów tuż po godz. 14.00 pojawiły się pod ostatnim postem na profilu Blika na Facebooku.

Także użytkownicy portalu Downdetector zgłaszają problemy z bankowością mobilną i płatnościami - chodzi o mBank, PKO i Pekao, Santander i ING. W tym przypadku również może chodzić o kłopoty z Blikiem.

"Od godziny 14:00 mamy problemy z działaniem usług opartych na kodach Blik. Nie działa generowanie i potwierdzanie kodów w aplikacji mobilnej Moje ING. Awaria ma źródło w problemach technicznych dostawcy tego rozwiązania - Polskiego Standardu Płatności - i obejmuje wszystkie banki korzystające z Blik" - napisał ING Bank Śląski w komunikacie.

"Prosimy, w miarę możliwości, o korzystanie z innych sposobów płatności, wpłat i wypłat z bankomatów. Specjaliści po stronie dostawcy usługi, Polskiego Standardu Płatności, intensywnie pracują nad przywróceniem tej funkcjonalności" - napisał bank w komunikacie.

Na tą chwilę nie wiadomo kiedy awaria będzie usunięta. Usługodawca pracuje nad rozwiązaniem problemu, ale na razie nie poinformowano co jest jego przyczyną.

Pieniądze to nie wszystko. Piotr Bujak
Sonda
Czy znasz kogoś, kto został oszukany "na BLIKA"?
Najnowsze