Granica polsko-niemiecka w Świnoujściu

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

UWAGA! Od soboty nowe obostrzenia przy wyjeździe do Niemiec

2020-10-23 10:52

Od soboty (24.10) nasi zachodni sąsiedzi wprowadzają ograniczenia przy wjeździe do Niemiec z Polski. Obowiązkowa kwarantanna lub negatywny test na koronawirusa dla przekraczających polsko-niemiecką granicę, w tym Polaków tymczasowo pracujących w Niemczech! Nasz kraj został uznany przez sąsiadów za obszar podwyższonego ryzyka.

Polska na celowniku Niemiec

Niemiecki rząd walczy z drugą falą pandemii - co tydzień publikuje nową listę tzw. stref ryzyka, czyli regionów, w których zagrożenie koronawirusem jest zdaniem władz największe. Obecnie znajdują się na niej niektóre kraje Unii Europejskiej, takie jak Francja, Holandia czy Słowacja. Od tej soboty dołącza do nich również Polska.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy lockdown. Biedronka zmienia zasady robienia zakupów i godziny otwarcia sklepów

Codziennie polsko-niemiecką granicę przekraczają tysiące pracowników transgranicznych, kolejne dziesiątki tysięcy pracują za Odrą na czasowych kontraktach, m.in. opiekując się seniorami. Od 24 października muszą liczyć się z nowymi zaleceniami związanymi z pandemią. Osoby wyjeżdżające do Niemiec muszą odbyć 14-dniową kwarantannę lub zgłosić adres swojego pobytu do miejscowego urzędu ds. zdrowia i przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonanego w ciągu 48 godzin przed wyjazdem. Za niepodporządkowanie się przepisom grozi wysoka kara finansowa.

Ogromne kolejki po darmowy test na koronawirusa

Wsparcie od polskich zleceniodawców

Polscy pracownicy tymczasowi w Niemczech mogą liczyć na wsparcie od swoich zleceniodawców. Polskie firmy działające na niemieckim rynku starają się zapewnić im maksimum bezpieczeństwa w czasie zlecenia Wprowadzają środki ostrożności takie jak ozonowanie busów przewożących osoby do pracy w Niemczech, kontrolę temperatury ciała przed podróżą czy wyposażenie pracowników w środki dezynfekujące, maseczki oraz rękawiczki. Niektóre firmy oferują wszystkim swoim współpracownikom wyjeżdżającym do Niemiec dostęp do darmowych testów na koronawirusa.

Bezpiecznie do pracy

- Zapewniamy pełną organizację wyjazdu, w tym przeprowadzenie testu Covid-19 na maksymalnie 48 godzin przed wyjazdem na kontrakt do Niemiec i załatwienie w związku z tym wszelkich formalności. Nasi współpracownicy nie muszą martwić się ani o to, gdzie udać się w celu wykonania testu, ani o konieczność stania w długich kolejkach. Promedica24 umożliwia wykonanie bezpłatnego testu Covid-19 od ręki, w sposób szybki i prosty, co de facto daje naszym Opiekunom, ale także wszystkim osobom chcącym podjąć zatrudnienie w firmie, szansę bezproblemowego kontynuowania bądź rozpoczęcia świadczenia opieki i pomocy domowej na terenie Niemiec – tłumaczy Agnieszka Niedziela, Dyrektor Marketingu w Promedica24.

Dorota Gardias: Miałam koronawirusa, sąsiedzi omijają mnie szerokim łukiem.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze