łyżka

i

Autor: Shutterstock; Główny Inspektorat Sanitarny

GIS ostrzega

Uważaj! Masz w domu tę łyżkę do spaghetti? GIS ostrzega

2023-06-12 10:59

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wykrycia substancji szkodliwych dla zdrowia w łyżce do spaghetti. Poinformowano, że w wyniku używania tego produktu dochodzi do migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych z wyrobu do żywności.

Chodzi o produkt - łyżka do spaghetti, KMT Style – o numerze partii: 5403512 z kodem kreskowym 8435545735124. Dystrybutorem jest KUOMAO TRADE Poland, Sp. z o.o., Wesoła 3, 05-552 Wólka Kosowska. „W wyniku kontroli urzędowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono niezgodność polegającą na migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych z wyrobu do kontaktu z żywnością” – czytamy w komunikacie.

Wyjaśniono, że „pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje szkodliwe dla zdrowia, które nie powinny znajdować się w żywności”. GIS podał, że „przedsiębiorca niezwłocznie wdroży procedurę wycofania ww. produktu z obrotu”. Zaznaczono w komunikacie, że organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

Sonda
Chodzisz na zakupy z listą?
EKG 2023: Adam Manikowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze