Ziemniaki

i

Autor: Shutterstock, GIS Ziemniaki

GIS ostrzega

Uwaga! Lidl wycofuje ziemniaki ze sprzedaży! Mogą być groźne dla zdrowia

2023-03-15 14:02

Główny Inspektor Sanitarny zdecydował o wycofaniu ze sklepów sieci Lidl w partii ziemniaków jadalnych sałatkowych. Ostrzeżenie wydano dla ośmiu województw. Powodem wycofania ziemniaków jest przekroczony bezpieczny poziom pestycydów, co stanowi zagrożenie dla zdrowia.

GIS wycofuje ziemniaki z Lidla

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z Lidla ziemniaków. Wykryto w nich podwyższony poziom chloroprofamu, czyli substancji do ochrony roślin zaliczanej do herbicydów. Wykorzystuje się ją w celu zahamowania procesu kiełkowania.

"Ziemniaki jadalne sałatkowe, po otrzymaniu wyników badań, w ramach kontroli właścicielskiej na obecność pestycydów. Na podstawie oceny ryzyka uznano, że spożycie ziemniaków zawierających stwierdzony poziom chloroprofamu może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów" - napisano w wydanym ostrzeżeniu opublikowanym na stronie GIS.

W komunikacji dodano też, że klienci, którzy kupili ten produkt, mogą zwrócić go w każdym sklepie sieci Lidl nawet bez okazania paragonu.

O jakie ziemniaki chodzi?

Szczegóły produktu:

Nazwa: Ziemniaki jadalne sałatkowe 1,5 kg, odmiana PRIMABELLE

Numer partii: L 09/02

Zapakowane dla: Lidl Sp. z o.o. Sp. k., Jankowice ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo PodgórneZakład pakujący: P. P-U-H Awex sp. z o.o. Kościuszków 11, 63-460 Nowe Skalmierzyce50

GIS wydał ostrzeżenie dla ośmiu województw

Dystrybutor podjął wdrożenie procedury wycofania wskazanej partii ziemniaki ze sprzedaży ze sklepów na terenie ośmiu województw: łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, w których dana partia była dystrybuowana oraz umieścił informacje o wycofaniu w sklepach.

Sonda
Robisz zakupy w Lidlu?
Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze