Największe zużycie gazu płynnego występuje na terenach wiejskich oraz w okolicach wielkich aglomeracji. Większość urządzeń na gaz płynny jest umiejscowiona w budynkach mieszkalnych - domach jednorodzinnych, kamienicach na terenie całej Polski. Butli gazowej używa się głównie do gotowania, ponieważ na gazie gotuje się szybko i wygodnie. Gaz dobrej jakości spala się czysto, nie brudzi garnków i zapewnia wysoką temperaturę gotowania. Stosując butle gazowe konsument nie ponosi stałych opłat, jak w przypadku prądu czy gazu ziemnego, nie musi się martwić, że ktoś "zakręci kurek".
Z butli chętnie korzystają także działkowicze oraz właściciele sezonowych barów i restauracji. Gazu w butlach używać można do ogrzewania, zasilania parasoli grzewczych, grilli, a nawet wózków widłowych.
Przy ogromnym wzroście zainteresowania gazem w butli tylko prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie rynku może zapobiec wzrostowi liczby wypadków. Trzeba pamiętać, że zarówno dostawca, dystrybutor, jak i użytkownik butli mają określone obowiązki i prawa.