KOMPUTER TELEFON TABLET

i

Autor: Shutterstock

W Krakowie będą rozmawiać o naszym bezpieczeństwie w sieci

2015-09-22 15:52

W dniach 28-29 września w Krakowie odbędzie się Forum Cyberbezpieczeństwa. Konferencja ta jest organizowana w Europie po raz pierwszy. Zjadą na nią eksperci z całego świata, którzy będą rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci przede wszystkim w odniesieniu do instytucji a nawet całych państw. Zagrożeń w wirtualnym świecie cały czas bowiem przybywa.

30 miliardów – tyle urządzeń będzie bezprzewodowo podłączonych do internetu za pięć lat. Wraz z liczbą sprzętów korzystających z sieci rośnie też zagrożenie cyberatakami. Już teraz trzeba więc wypracować rozwiązania, na bazie których będą funkcjonowały systemy teleinformatyczne za kilka lat, abyśmy wszyscy mogli czuć się bezpieczni.

ZOBACZ TEŻ: Haker sztantażował jeden z polskich banków

Już dziś dochodzi do ataków cybernetycznych na całe kraje (tak było np. w Estonii), kancelarie prawnicze czy firmy zajmujące się infrastrukturą krytyczną, czyli zasobami mającymi podstawowe znaczenie dla funkcjonowania współczesnych społeczeństw i gospodarek. Dziś potrzebne jest nie tylko opracowanie planów działań, dzięki którym będzie się można ustrzec przed atakami hakerów, ale też kampania informacyjna skierowana do społeczeństw, aby uświadomić im, jak groźne są cyberataki.

ZOBACZ TEŻ: Groźba pod adresem banku spełniona!

O tym właśnie będą rozmawiali uczestnicy Forum Cyberbezpieczeństwa w Krakowie organizowanego przez Instytut Kościuszki. Podczas dwudniowej konferencji eksperci z całego świata będą mówić o systemach przesyłania danych w takich obszarach jak wojskowość, instytucje państwowe czy biznes. Konferencja ma na celu wymianę opinii i stworzenie schematu praktyk, które będą wdrażane w kolejnych latach, aby dbać o nasze bezpieczeństwo. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły m.in. Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Obrony Narodowej oraz Administracji i Cyfryzacji a także NATO.

Na liście potwierdzonych prelegentów znajdują się Sorin Ducaru - zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. Nowych Wyzwań Bezpieczeństwa, Tomasz Siemoniak - wicepremier i Minister Obrony Narodowej RP, Paweł Soloch, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Andrzej Halicki - Minister Administracji i Cyfryzacji, a także przedstawiciele biznesu jak Paul Nicholas - Dyrektor Globalnej Strategii Bezpieczeństwa Microsoft. Udział w konferencji zapowiedzieli także ambasadorowie: Niemiec - Rolf Nikel, Wielkiej Brytanii - Robin Barnett, Francji - Pierre Buhler, Estonii - Harri Tiido, Ukrainy - Andrii Deszczyca.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze