wakacje

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Wakacje 2023

Wakacje last minute. Jakie będą ceny w tym roku?

2023-06-09 18:55

Sezon wakacyjny w pełni. Są jednak osoby, które wciąż nie mają planów na wypoczynek. Tu z pomocą mogą przyjść oferty "last minute". Jak podkreśla "Gazeta Wyborcza", ceny wyjazdów mogą być droższe nawet o kilkadziesiąt procent niż rok wcześniej.

Wakacje "last minute". Jakie kierunki wybierają Polacy w 2023 roku?

"Średnia cena wypraw last minute to około 2 600 zł" - wskazał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Jarosław Kałucki z travelplanet.pl. Jakie są najpopularniejsze kierunki, które wybierają Polacy oraz jaki jest uśredniony koszt wyprawy?

  • Turcja -> 40 proc. rezerwacji (średni koszt 2 600 zł/osoba)
  • Grecja -> 18 proc. rezerwacji (średni koszt 2 800 zł/osoba)
  • Bułgaria -> ok. 10 proc. rezerwacji (średni koszt 1 800 zł/osoba)
  • Albania -> ok. 3 proc. rezerwacji (średni koszt 2 200 zł/osoba)
  • Tunezja -> ok. 5 proc. rezerwacji (średni koszt 2 200 zł/osoba)

Wakacje nad Bałtykiem. Jaki jest koszt zakwaterowania?

A co z wakacjami nad Bałtykiem? "Polska nie jest popularnym kierunkiem, jeśli chodzi o rezerwacje w biurach podróży. Znalazła się na 11. miejscu, a średnia wartość rezerwacji to 1450 zł na osobę. Należy jednak pamiętać, że wszystkie oferty krajowe to dojazd własny, a nie samolot, jak to ma miejsce w przypadku czołowej trójki rankingu" - podkreślił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Jarosław Kałucki.

Jak wskazuje "GW" ceny nad Bałtykiem są bardzo zróżnicowane. Pojawiają się pojedyncze oferty zakwaterowania o niższym standardzie w kwocie 35-40 zł/noc. Wypoczynek w hotelu czterogwiazdkowym ze śniadaniem to koszt rzędu 1 000 zł za dobę. Najpopularniejsze oferty mieszczą się w granicach 200-300 zł za noc.

Sonda
Wolisz wakacje za granicą czy w Polsce?
Pieniądze to nie wszystko - Jadwiga Emilewicz
Listen on Spreaker.
Najnowsze