emerytura

i

Autor: pixabay

Waloryzacja emerytur. DUŻA podwyżka emerytur TYLKO dla wybranych. KTO dostanie WIĘCEJ

2021-02-12 8:17

Waloryzacja emerytur 2021. ZUS przeliczył emerytury osób z rocznika 1953. Aż 68,2 tys. osób z tej grupy otrzymało wyrównanie emerytury. Większość stanowią kobiety. Łączna kwota wyrównania wynosi ponad 749 mln zł, a średnia – prawie 11,6 tys. zł.

Waloryzacja emerytur to nie jest jedyny sposób na podwyższenie świadczenia seniorom. Emeryci z rocznika 1953 mogli liczyć na wyższe niż pozostali emerytury. Obejmie ich marcowa waloryzacja na poziomie 4,24 i specjalna podwyżka wynikająca ze zmian naliczania świadczenia dla tego rocznika. W lipcu 2020 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczy ona ustalania wysokości emerytury powszechnej dla osób urodzonych w 1953 r. Wprowadza możliwość korzystnego obliczenia emerytury powszechnej bez pomniejszania podstawy jej obliczenia o sumę kwot pobranych emerytur wcześniejszych. Przepis obejmuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Chodzi o osoby urodzone w 1953 r., które przeszły na wcześniejszą emeryturę na podstawie wniosku złożonego przed 2013 r. Osoba, która pobiera emeryturę wcześniejszą, ale nie ma jeszcze przyznanej emerytury powszechnej, mogła złożyć wniosek o emeryturę powszechną w ciągu 6 miesięcy od wejścia przepisów w życie, czyli najpóźniej do 11 stycznia 2021 r.

ZUS przeliczył ponad 100 tys. emerytur osób z rocznika 1953. Z danych Zakładu wynika, że aż 96 proc. spraw dotyczyło kobiet. Emerytura osób urodzonych w 1953 r. wzrosła przeciętnie o 260 zł.

Waloryzacja emerytur. Podwyżka emerytury Macierewicza. Możesz się zdziwić

Morderstwo w Pruszkowie. Zadźgał ojca w furii.
Sonda
Czy obawiasz się o wysokość swojej emerytury w przyszłości?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze