Warta ma nową ofertę dla firm z sektora MŚP. Pakiety Bezpieczeństwa dla zmieniających rodzaj biznesu

2020-08-06 13:32 Danuta Rawicka
ubezpieczenie, dokumenty
Autor: Darek Iwański ubezpieczenie

Zmiany jakie zaszły w naszej codzienności wpłynęły na wszystkie aspekty życia codziennego, co przede wszystkim odczuli przedsiębiorcy, którzy musieli dostosować swoją działalność do nowych rygorów bezpieczeństwa. Przygotowane przez Wartę dwa nowe produkty ubezpieczeniowe dla sektora MSP - Warta Ekstrabiznes Plus oraz Smartbiznes - są teraz lepiej dopasowane do poszczególnych branż, do całkowicie nowych działalności, a także większej mobilności klientów. Obejmują jeszcze szerszy zakres ochrony. W nowych produktach - oprócz uproszczeń i udogodnień dla właścicieli firm - są pakiety bezpieczeństwa zapewniające im ochronę na wypadek zmian w działalności. To pierwsze tego typu rozwiązania na rynku.

Warta Ekstrabiznes Plus jest najbardziej rozbudowanym produktem pod kątem oferowanego zakresu ochrony, natomiast Smartbiznes został stworzony dla przedsiębiorców oczekujących nowoczesnych ale również nieskomplikowanych rozwiązań ubezpieczeniowych. 

- Widzimy zmieniające się potrzeby naszych klientów. Dlatego postanowiliśmy dostosować cenione produkty do nowych oczekiwań – upraszczając je i dopasowując pod najczęściej oferowane branże.  –tłumaczy Andrzej Olechniewicz, dyrektor operacyjny w Biurze Ubezpieczeń Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Warcie.

Wprowadziliśmy również szereg nowości niedostępnych wcześniej na rynku, w tym m.in.: ochronę na wypadek zmian w-prowadzonej przez klienta działalności - tzw. Pakiety Bezpieczeństwa czy spakietyzowaną formę ochrony dla popularnych obecnie działalności jak np. pakiet Food Truck czy pakiet Samoobsługowa myjnia bezdotykowa. Wszystko to, aby ułatwić klientom prowadzenie biznesu w obecnej, niepewnej codzienności.

Warta Ekstrabiznes Plus - dla małych i średnich firm

Ubezpieczenie Warta Ekstrabiznes Plus jest skierowany do firm MSP, których wartość majątku nie przekracza 15 mln zł, a przychody nie są większe niż 20 mln zł. Ubezpieczenie można dodatkowo rozszerzyć o 15 klauzul dodatkowych w przypadku ubezpieczenia mienia oraz o 13 klauzul w przypadku ubezpieczenia OC, dostosowując je do specyfiki prowadzonej działalności. Produkt sprawdzi się w firmach, gdzie potrzebna jest bardzo szeroka ochrona mienia zarówno w siedzibie firmy, jak i poza nią. W ramach NNW Warta proponuje kilka nowości, których obecnie nie oferuje żaden inny ubezpieczyciel. M.in. ubezpieczenie osób trzecich przebywających w miejscu prowadzonego biznesu - np. gości hotelowych czy restauracji czy wsparcie dla pracodawcy w sytuacji, gdy on sam bądź jego pracownik wskutek nieszczęśliwego wypadku nie są zdolni do pracy.

Smartbiznes - dla małego biznesu

To ubezpieczenie przygotowane z myślą o mikroprzedsiębiorcach, których majątek oraz przychody nie przekraczają miliona złotych, potrzebujących kompleksowej ochrony dla swego biznesu. Zawiera m.in. ubezpieczenie mienia w formule all risk, ochronę mienia nie tylko w siedzibie firmy, ale i na placu oraz pakiety ochrony dopasowane do konkretne działalności. Natomiast firmom jednoosobowym, a także osobom fizycznym działającym bez Regonu Warta proponuje katalog ubezpieczeń dobrowolnej odpowiedzialności cywilnej zawodowej dla różnych grup zawodowych - m.in. dla personelu fryzjerko-kosmetycznego, instruktorów sportowych, ale także pracowników biurowych stażystów w zakresie szkód wyrządzonych pracodawcy.
Główną zaletą oferty Smartbiznes jest jej elastyczność i szerokie pakiety gwarantowanej ochrony oraz opcje dopasowane dla najczęściej oferowanych branż lub uwzględniające indywidualną specyfikę prowadzonej działalności - np.: Food Truck i Myjnia samoobsługowa– podkreśla Andrzej Olechniewicz z Warty.