Jacek Janiszewski

i

Autor: PAWEŁ SKRABA / SUPER EXPRESS Jacek Janiszewski

Welconomy Forum in Toruń - historia i cele kongresu

2022-04-22 17:01

Forum odbywa się w pełni stacjonarnie w Toruniu. Rozpoczynamy 30 maja 2022 roku o godz. 10, a kończymy 31 maja o godz. 15. Wstęp jest bezpłatny na wszystkie panele i sesję plenarną. Zapraszamy zatem wszystkich do udziału w naszym kongresie. Chcemy zwiększyć siłę rażenia informacji Welconomy Forum in Toruń - mówi pomysłodawca kongresu, Jacek Janiszewski.

Kongres Welconomy Forum in Toruń dobywa się już 29. raz. Jaka jest jego historia?

Jacek Janiszewski, twórca Welconomy Forum in Toruń: Nie spodziewałem się, że to będzie tyle lat. Kiedy byłem pierwszy raz ministrem rolnictwa, to był rok 1993 i stanąłem pierwszy raz w życiu w Sejmie, to pomyślałem sobie, że jedni wchodzą z lewej trony, drudzy z prawej strony i dialog pomiędzy nimi polega na tym, że ktoś mówi z mównicy, a wyśmiewa to ktoś siedząc w Sejmie i odwrotnie. Jeśli się nie stworzy pewnej platformy, gdzie oni się spotkają i ze wzajemnym szacunkiem do siebie się nie odniosą, to nie da się porozumieć. Wymyśliłem, by taką platformę stworzyć, by zbliżać ludzi wrogich sobie. Pierwsze forum odbyło się w Międzyzdrojach. I tak było przez siedem lat. Gośćmi tych spotkań byli młodzi wówczas politycy, jak Kwaśniewski, Rokita, Piechota, Komorowski itd. Chcieliśmy też przygotować Polskę z punktu widzenia politycznego, ekonomicznego, bankowego do wejścia do Unii Europejskiej. Pamiętam te rechoty różnych ludzi w stosunku do mnie, że za co ja się biorę, przecież my do Unii Europejskiej nigdy nie wejdziemy. A kiedy już do UE weszliśmy, to postawiliśmy sobie wielkie zadanie, żeby wspierać wszystkie elementy, które pokazują Polskę mocną, niezakompleksioną. Zależało nam na zdjęciu szczególnie z małych i średnich przedsiębiorców skromności i myślenia, że nie poradzą sobie na wyższym poziomie polskim czy międzynarodowym. My motywujemy ich do rozwoju i działania na arenie międzynarodowej.

Zawsze Welconomy Forum in Toruń towarzyszy hasło przewodnie. Jak ono brzmi w tym roku?

Jacek Janiszewski: Tegoroczne hasło to „W stronę nowego światowego porządku”. Trudno w tym roku odejść od wizji świata, który jest obarczonym covidem, zdalnym nauczaniem, wojną w Europie. To się dzieje na początku XXI wieku i zmienia zupełnie ekonomiczno-edukacyjne warunki, które dotychczas obowiązywały. Hasło przewodnie będzie pojawiało się we wszystkich panelach, gdyż ono dotyczy każdej dziedziny: medycyny, edukacji, spraw zagranicznych, budownictwa, ekologii, rolnictwa. Nowa rzeczywistość, która nas czeka, nowy ład, nowe prawo, nowa edukacja, to jest coś, do czego trzeba się przygotować gospodarczo i ekonomicznie,

Jaką formułę będzie miało tegoroczne forum?

Jacek Janiszewski: Forum odbywa się w pełni stacjonarnie w Toruniu. Rozpoczynamy 30 maja o godz. 10, a kończymy 31 maja o godz. 15. Na wszystkie panele, sesję plenarną wstęp jest bezpłatny. Tylko pakiety vip są odpłatne. Zapraszamy zatem wszystkich do udziału w naszym kongresie. Chcemy zwiększyć siłę rażenia informacji Welconomy Forum in Toruń. Uczestnicy muszą się zarejestrować poprzez stronę internetową www.welconomy.pl

Co będzie wyjątkowego w tegorocznym Welconomy Forum in Toruń?

Jacek Janiszewski: spodziewamy się gości z Polski, Litwy i Ukrainy. Te trzy kraje (Polska, Litwa, Ukraina) będą rozmawiały na Welconomy na temat bezpieczeństwa wewnętrznego i spraw zagranicznych. Koncentrujemy się szczególnie na średnim i małym biznesie. Wyjątkowe w tegorocznym kongresie jest to, że go upubliczniamy, umiędzynarodowiamy. Zaczynamy też cykl prezentowania różnych krajów na kongresie. W tym roku będą to Litwa i Ukraina. Stąd bardzo dużo energii i pracy wykonanej w Urzędzie Marszałkowskim, ambasadach u nas, by te kraje w różnych dziedzinach pokazać bliżej polskiemu przedsiębiorcy, samorządowcowi i politykom. W przyszłym roku chcemy zaprosić do współpracy Francję i Włochy.

Pieniądze to nie wszystko – Ardanowski o drożyźnie
Sonda
Chciałbyś prowadzić własną firmę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze