Opole: Oferty pracy. ROBOTNIK BUDOWLANY

i

Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług. Wynagrodzenie brutto: od 17 PLN w wymiarze godzinnym. Zatrudnienie od zaraz

Wiceminister Rozwoju: Hasło, że firmy padają, nie znajduje potwierdzenia w danych

2021-01-22 12:19

Hasło, że firmy padają, nie znajduje potwierdzenia w danych – powiedział w Sejmie wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii Marek Niedużak. Wskazał, że w Polsce zarejestrowanych jest o 139 tys. firm więcej niż w lutym 2020 r.

Wiceminister przedstawiając informację w sprawie sytuacji branż najbardziej zagrożonych utratą przychodów w czasie pandemii zaznaczył, że pomoc rządowa dla przedsiębiorstw przekroczyła już 175 mld zł. Dodał, że znacząco wzrosła również liczba postępowań restrukturyzacyjnych i naprawczych, które mają firmy uchronić przed bankructwem. „Hasło, że firmy padają, nie znajduje potwierdzenia w danych” – powiedział.

W oświadczeniach klubów poselskich parlamentarzyści, którzy zabierali głos, zwrócili uwagę, że rządowa pomoc nie trafia do wszystkich potrzebujących. – Tarcza 6.0 jest niewystarczającym narzędziem, ponieważ koncentruje się na wycinku kosztów, pomijając koszty stałe (...), a część firm nie otrzyma pomocy, bo nikogo nie zatrudniają – powiedział poseł KO Jacek Tomczak . Wskazał, że „36 proc. małych firm jest na skraju bankructwa,(...) i, że obecna pomoc jest niewystarczająca”. 

Praca wre na rzeszowskiej "Stali"

Posłowie, którzy uczestniczyli w nocnej dyskusji, domagali się m.in. objęcia pomocą z tarcz antykryzysowych firm turystycznych ze wszystkich rejonów Polski, a nie tylko z obszarów górskich, a przede wszystkim rozpoczęcia procesu odmrażania zamkniętych branż.

Kto zmienił pracę w 2020 roku? Te branże pracownicy wybierali najczęściej

Zadali też ponad 40 pytań dotyczących m.in. mechanizmu typowania firm, które mogą korzystać z pomocy tarczy branżowej i Tarczy Finansowej PFR 2.0, czy pomocą będą objęte np. spółdzielnie socjalne, czy inne organizacje pozarządowe jak np. fundacje. Pytali też, czy państwo zamierza przejmować prywatne hotele, a także dlaczego rząd nie ogłosił stanu klęski żywiołowej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze