Mateusz Morawiecki

i

Autor: Andrzej Lange wicepremier

Wicepremier Morawiecki ma majątek wart 15 milionów!

2017-05-16 13:05

Wiadomo już, ile przez lata kariery zgromadził najbogatszy minister w rządzie Beaty Szydło (53 l.). Wczoraj wieczorem były prezes banku BZ WBK, a obecnie wicepremier i szef resortu rozwoju Mateusz Morawiecki (49 l.) pokazał oświadczenie majątkowe. Łącznie ma kilkanaście milionów złotych!

Oświadczenie Morawieckiego zostało opublikowane na stronach Kancelarii Premiera. Inni ministrowie o swoim stanie posiadania poinformowali dużo wcześniej. Morawiecki natomiast zwlekał. - Złożyłem je w terminie. Nie mam obowiązku upubliczniania i nie miałem tego obowiązku, w związku z tym postąpiłem zgodnie z tym, jak miało być - mówił wczoraj, zapowiadając ujawnienie swojego majątku.

Jego tajemniczość wzbudziła fale spekulacji. Kilka dni temu portal Money.pl wyliczył, że przez 11 lat pracy w banku Morawiecki mógł zarobić nawet 33,5 miliona złotych! Tych pieniędzy jednak próżono szukać w jego oświadczeniu. Chociaż w prównaniu z innymi politykami rządu Prawa i Sprawiedliwości jego majątek jest naprawdę pokaźny! Wicepremier ma prawie 7 mln zł oszczędności. Ponad 3,1 mln zł w gotówce, a kolejne 3,8 mln zł w papierach wartościowych. Ma też trzy domy: o powierzchni 150, 100 i 180 metrów kwadratowych. Ich wartości nie podał, ale jego warszawska posiadłość w luksusowej dzielnicy wyceniana jest na 5-7 mln zł.

Na ich urządzeniu też nie oszczędzał. Jak wynika z oświadczenia, na wyposażenie kuchni przeznaczył około 60 tys. zł, a na meble - 50 tys. zł. Ma też polisy o łącznej wartości ponad 600 tys. zł. Ale pieniędzy nie trzyma wyłącznie dla siebie. Ujawnił bowiem, że swojej siostrze pożyczył 300 tys. zł!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze