Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR: aktywa w PPK przekroczyły   9 mld zł.

i

Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR: aktywa w PPK przekroczyły 9 mld zł.

Wiceprezes PFR: Nie korzystający z PPK robią sobie finansową krzywdę

2021-10-06 15:57

Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Bartosz Marczuk w trakcie Kongresu 590 w Warszawie, był gościem w studiu "Superbiznesu". W rozmowie mówił o efektach tarczy antykryzysowej, oraz Pracowniczych Planach Kapitałowych. Stwierdził, że osoby, które nie korzystają z PPK robią sobie "finansową krzywdę".

Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR o tarczy antykryzysowej i PPK

Wiceprezes PFR stwierdził, że biorąc pod uwagę obecne dane ekonomiczne dotyczące bezrobocia, czy poziomu produkcji, to tarcze antykryzysowe spełniły swoje zadania. Zaznaczył również, że wsparcie wcale nie było dużym odsetkiem polskiego PKB (w odniesieniu do innych państw), a mimo to, okazało się bardzo skuteczne. Zapowiedział również, że raczej nie będzie potrzeby uruchamiania ponownie wsparcia, bo rynek dostosował się już do realiów covidowych.

ZOBACZ PFR rozlicza tarczę antykryzysową. Subwencje ruszyły

Kongres 590 2021: Polacy nigdzie nie znajdą tak dobrej oferty jak w PPK

Istotnym tematem z punktu widzenia PFR było również PPK, czyli stosunkowo świeża forma oszczędzania na emeryturę. Marczuk wprost powiedział, że "jest mu żal" osób, które wypisały się z PPK, bo jego zdaniem "robią sobie finansową krzywdę". Zaznaczył, że emerytury w przyszłości będą prawdopodobnie bardzo niskie, a oszczędzanie ze wsparciem systemu jest zwyczajnie bardziej opłacalne. Całość rozmowy w powyższym wideo.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany