Jubileuszowe Wektory 2021. Super Wektor 2021 dla Prezesa InPost

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE Jubileuszowe Wektory 2021. Super Wektor 2021 dla Prezesa InPost

Wielka gala biznesu. Super Wektor trafił do prezesa InPostu

2022-01-17 9:19

Wręczono po raz 20. nagrody organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. Super Wektor powędrował w ręce Rafała Brzoski, Prezesa InPost Sp. z o.o. Podczas uroczystości w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie, poznaliśmy siedmiu laureatów, których działania w 2021 roku wniosły szczególną jakość w przedsiębiorczość w Polsce.

Wektory 2021 - siedmiu wyróżnionych

Pierwsza nagroda powędrowała do Andrzeja Wasilewskiego, Akcjonariusza MAK Investments S.A. Jak powiedział wręczający Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A, otrzymał go „za wieloletnią pracę i osiągnięcia w budowaniu polskiej branży ubezpieczeniowej, a także za aktywną działalność w zakresie rozwoju i promocji sportów walki.”

- To dla mnie niezwykły zaszczyt. Działam nie tylko w ubezpieczeniach, ale i sporcie, więc rozumiem wartość gry zespołowej, Dlatego dziękuję wszystkim swoim współpracownikom i partnerom - powiedział Andrzej Wasilewski.

Drugiego wektora odebrała Elżbieta Zajezierska, Prezes Zarządu Nowel Sp. z o.o., jak głosiła laudacja wygłoszona przez Profesora Stanisława Dziekońskiego „za wyznaczanie nowych ścieżek rozwoju branży piekarniczej w Polsce i Europie oraz za skuteczne łączenie tradycji piekarniczych z najnowocześniejszymi technologiami.”

- Bardzo serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Gratuluję wszystkim laureatom. Jesteście Państwo drogowskazami dla polskiego biznesu. Dla mnie to potwierdzenie, że wiele lat temu podjęłam decyzję, która okazała się słuszna. - powiedziała Elżbieta Zajezierska

Prezes Zarządu Novel dodała również szczególne podziękowania dla bliskich:

- Moja firma to firma rodzinna. Ja jestem trzecim pokoleniem i mam przed sobą czwarte. To jest nagroda dla nas, dla naszych pracowników, partnerów i klientów. Dziękuję również swojej rodzinie, bo bez nich nie stałabym w tym miejscu.

Kolejnym laureatem został Michael Schulz, Regional Manager H&M Hennes & Mauritz logistics Sp. z o.o., jak głosiła laudacja wygłoszona przez Premiera Waldemara Pawlaka, za „tworzenie oraz rozwój nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań logistycznych na terenie Polski i Europy Środkowo Wschodniej.”

- Dziękuję Państwu za tę niezwykłą nagrodę. W ostatnich latach zmierzyliśmy się z trudnymi okolicznościami. Ale wiemy, że trudne okoliczności oznaczają również mnóstwo możliwości. Dziękuję swojemu zespołowi w Polsce i na świecie - podziękował Michael Schulz.

Czwartego Wektora wręczył Jan Zając – Prezes Zarządu Ziko Apteka Sp. z o.o., a na scenę zaproszony został Piotr Sójka, współwłaściciel firmy MIRAI Clinic Sp. z o.o., „za stworzenie unikalnego w skali Polski, nowoczesnego centrum ortopedycznego przy zachowaniu najwyższej troski o zabytkową wartość budowli i potrzeby lokalnej społeczności.” 

Piotr Sójka wywołał jako twórczynię sukcesu swoją żonę Elżbietę:

- Tak naprawdę to Elżbiecie należy się nagroda za stworzenie od podstaw firmy i znakomitego zespołu. To jej zaangażowanie i praca sprawiła, że zaczynaliśmy w drewnianym budynku, a dziś jesteśmy w znakomitym gronie wyróżnionych Wektorami. - powiedział Piotr Sójka.

Piątym Wektorem nagrodzony został Jan Rejs, właściciel i założyciel Rejs Sp. z o.o. w Rypinie, według laudacji wygłoszonej przez Pawła Malinowskiego, właściciela Grupy Profbud Sp. Z o.o., Sp.k.,  „za wieloletnie, konsekwentne budowanie wysokiej klasy przedsiębiorstwa oraz za osiągnięcie stabilności i bezpieczeństwa biznesowego, opartego na zróżnicowaniu produkcji i różnorodności rynków.”

- Dziękuję serdecznie, jestem dumny z tego wyróżnienia. Za rok obchodzimy 30 -lecie i jest to dla mnie i dla zespołu podsumowanie naszej 30-letniej pracy. Jesteśmy firmą producencką, rodzinną, prowadzę ją z synami w niedużej miejscowości. Dysponuję naprawdę bardzo dobrą załogą, na której mogę polegać i razem z moimi synami możemy budować firmę bez najmniejszych problemów. Kiedy 20 lat temu rozmawiałem z dużymi zachodnimi firmami, byłem w strasznym stresie, teraz współpracujemy z nimi na zasadzie równości. -  podsumował wyróżnienie Jan Rejs.

Szósty Wektor 2021 trafił do spółki Polenergia S.A. Jak podkreślił wręczający, Rafał Baniak, Prezes Zarządu Pracodawców RP, za „aktywny udział w transformacji polskiego rynku energii oraz za konsekwentny rozwój energetyki odnawialnej, zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu.”

Nagrodę odebrali: Dominika Kulczyk, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Polenergia S.A. i Michał Michalski, Prezes Zarządu Polenergia S.A.

- Jestem wzruszona i zaszczycona - powiedziała Dominika Kulczyk. - Im bardziej chcemy oszukać to, co nam pisane, tym bardziej możemy być pewni, że nasze przeznaczenie nas dogoni. W którymś momencie okazało się, że mogę przeżyć niezwykłą przygodę z energią. Jak mawiał mój tato, świat należy do tych kilku niepokornych, którzy mają odwagę skakać w nieznane i po drodze budować skrzydła.  

Zdecydowałam się na Polenergię, kiedy jej losy były nieznane, a cena akcji wynosiła 10 złotych. Okazała się jednak wspaniałym wyborem, pozwoliła mi przeżyć przygodę życia, a jej wartość wzrosła siedmiokrotnie. Jednocześnie czuję wielkie poszanowanie dla matki natury. Chciałabym, aby świat był właśnie taki, jak Matka Natura - czuły, dobry i współczujący. W ten lepszy świat wierzył też mój tato, któremu chciałabym zadedykować tę nagrodę. 

Dominika Kulczyk zaprosiła po odbiór nagrody człowieka, któremu, jak powiedziała, zawdzięcza zarażenie miłością do energii, czyli Michała Michalskiego.

- Polenergia to zespół, Polenergia to firma tworząca przyszłość oraz Polenergia to dobry uczestnik rynku. Dziękuję naszemu zespołowi. Staramy się rozumieć makrotrendy i do nich dostosowywać swoją działalność, nie tylko po to, by podążać za trendami, ale i je kreować. - dodał Michał Michalski w imieniu Polenergia S.A.

Super Wektor 2021 dla InPost

Szczególną nagrodą został wyróżniony Rafał Brzoska, Prezes InPost Sp. z o.o.  Jury doceniło go za „stworzenie międzynarodowego technologicznego championa rynku logistycznego, za przełomowe i nowatorskie Paczkomaty, a także za największy w historii technologiczny giełdowy debiut polskiej spółki za granicą.” Nagrodę wręczyli przedstawiciele Pracodawców RP: Andrzej Malinowski, Przewodniczący Kapituły Wektory 2021 i Rafał Baniak, Prezes Zarządu Pracodawców RP.

- Bardzo, bardzo dziękuję za docenienie i mojej pracy jako przedsiębiorcy, i docenienie, że możliwy jest sukces. A sukces, jak to kiedyś ktoś powiedział, to kroczenie od jednej porażki do drugiej, bez utraty entuzjazmu. Ja tę nagrodę decyduję wszystkim przedsiębiorcom w tym kraju, którzy zwłaszcza przez ostatnie dwa lata zmagają się z porażkami. Kochani. Nie dajmy się, to jest wasza nagroda. Każdy z was zasługuje na sukces i każdy ten sukces odniesie. Podnoście poprzeczkę i nie dajcie się - podziękował Rafał Brzoska.

Tańczące z promocjami 11.01.2022
Sonda
Czy kiedykolwiek znalazłeś/aś zgubione pieniądze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze