Wielka promocja w Pizza Hut z okazji 25-lecia działalności firmy w Polsce

2018-11-09 11:43
PizzaHut
Autor: PizzaHut

Dokładnie 9 listopada 1993 roku na wrocławskim rynku otwarto pierwszą w Polsce restaurację Pizzę Hut. Z okazji 25. urodzin znana na świecie sieć restauracji wprowadza specjalną ofertę do swojego menu. Przy okazji dowiemy się też co wspólnego z pizzą mają przyjęcia w Białym Domu oraz co pizza robiła na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Pizzę Hut w 1958 roku założyło dwóch braci, pożyczając od swojej mamy 600 dolarów. Pierwsza restauracja mieściła się w małym domku – stąd nazwa restauracji - „hut” (ang. chatka). Ciekawostkę tę można znaleźć wśród 25 krótkich historii zamieszczonych na specjalnej urodzinowej stronie internetowej podjednymdachem.pl. Dowiemy się m.in. która Pierwsza Dama urządziła w Białym Domu „pizza party” oraz kiedy pizzę z dowozem wysłano na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Pierwsze kroki
Pierwsza restauracja Pizza Hut w Polsce powstała w listopadzie 1993 roku pod adresem Rynek 48 we Wrocławiu. Otworzył ją Henry McGovern, założyciel firmy AmRest, właściciel Pizza Hut. Wrocław wydawał mu się najbardziej postępowy, a decyzja o wyborze właśnie tego miasta stała się strzałem w dziesiątkę. Rok później w Polsce funkcjonowało już 7 restauracji, dziś jest ich już ponad 100.

Urodzinowa promocja
Z okazji urodzin we wszystkich restauracjach Pizza Hut w Polsce obowiązuje wyjątkowa promocja. Od 9 do 30 listopada do każdej zamówionej pizzy z regularnej oferty, pizzę Pepperoni można będzie otrzymać za złotówkę. Oferta dostępna jest nie tylko w restauracjach Pizza Hut, ale również w Pizza Hut Express oraz w opcji dostawy do klienta. W przypadku dostawy, zamówienie należy złożyć przez aplikację mobilną Pizza Hut Polska, w restauracjach natomiast podczas składania zamówienia wystarczy okazać kupon dostępny w aplikacji. Promocyjną pizzę Pepperoni otrzymamy w rozmiarze pizzy zamówionej w pełnej cenie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze