Restrykcje na Wielkanoc 2021

i

Autor: Pixabay Restrykcje na Wielkanoc 2021

Wielkanoc 2021: Które sklepy są otwarte w niedzielę i poniedziałek?

2021-04-04 5:38

Jest środek świąt wielkanocnych a ty masz pustą lodówkę? Niestety musisz zapomnieć o dużych zakupach w supermarkecie. W wielkanocną niedzielę i poniedziałek sklepy zamknięte. Istnieje tylko jeden wyjątek. Które sklepy mogą być otwarte w Wielkanoc 2021?

Niedziela Wielkanocna i Lany Poniedziałek to tradycyjnie dni świąteczne, kiedy handel jest zakazany, a sklepy są zamknięte. Jedynym wyjątkiem są placówki, w których za ladą staną właściciele. W praktyce oznacza to mniejsze sklepy, głównie osiedlowe oraz franczyzowe takie jak Żabka. Zgodnie z ubiegłorocznymi ustaleniami zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą otwarte jeszcze w ostatnią niedzielę kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

ZOBACZ KONIECZNIE: Załóż konto, a bank da ci 200 zł i kod na zakupy w Biedronce. Sprawdź te promocje

- Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności - przypomina PAP.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Bez 500+ Polaków czeka BIEDA. Szokujące dane BIK

Trzeba pamiętać, że nawet jeśli sklep jest otwarty w święta, to nadal istnieje obowiązek zachowania pandemicznych środków ostrożności, a więc m.in. noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos.Poza tym sklep musi udostępnić płyn do dezynfekcji rąk oraz rękawiczki. Obowiązują również limity: 1 osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

Wielkie przygotowania do Warszawskiego Śniadania Wielkanocnego z Dowozem
Najnowsze