Wielkimi krokami zbliża się największa debata gospodarcza Europy Centralnej

i

Autor: Materiały Prasowe

Wielkimi krokami zbliża się największa debata gospodarcza Europy Centralnej. XIII Europejski Kongres Gospodarczy już w dniach 20-22 września br

2021-08-30 11:39

Trzy dni, ponad sto debat z udziałem przedstawicieli biznesu, polskich i europejskich polityków, ekspertów i naukowców – tak zapowiada się 13. edycja największej imprezy biznesowej Centralnej Europy. XIII Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress) odbędzie się w dniach 20-22 września 2021 r. w sprawdzonej formule – stacjonarnie, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, oraz online.

– Europejski Kongres Gospodarczy od pierwszej edycji jest istotnym głosem w debacie nad przyszłością europejskiej gospodarki. Najwyższy poziom dyskusji zapewniają zaproszeni eksperci, przedstawiciele świata biznesu, nauki, polityki, a także innowatorzy obecni na European Tech and Start-up Days – zapowiada Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. – Mocnym akcentem tegorocznej edycji będzie odbudowa gospodarki po pandemii, to temat wciąż priorytetowy – dodaje.

Główne nurty tematyczne obejmują m.in. plan odbudowy dla Europy, a także narzędzia, dostępne środki, najważniejsze cele na poziomie wspólnotowym i krajowym. Analizując Europejski Zielony Ład, eksperci omówią m.in. nowe regulacje i cele, poszukają także odpowiedzi na pytania czy 2021 to rok przełomu w procesie przechodzenia gospodarki „na zielone pozycje” i czy pandemia odsuwa zainteresowanie od skutków kryzysu klimatycznego oraz jak zmienia się gospodarka światowa w kontekście wyzwań klimatycznych.

Kolejny z czołowych nurtów tematycznych Europejskiego Kongresu Gospodarczego uwzględnia digitalizację gospodarki i trendy związane z cyfryzacją, sposoby wykorzystania cyfrowego przyspieszenia oraz technologie takie jak: sztuczna inteligencja, robotyzacja, internet rzeczy, chmura i big data. Uczestnicy wrześniowych debat przyjrzą się także konsumentom w czasach „nowej normalności”.

Omówione zostaną także międzynarodowy handel i relacje gospodarcze po pandemii. Kto wychodzi z kryzysu wzmocniony? Nowe role na globalnej scenie: Chiny, Indie, USA, Europa. Ile współpracy, ile konkurencji? Dynamiczni eksporterzy w nowych realiach. Łańcuchy dostaw i łańcuchy wartości, międzynarodowy rynek pracy, normy bezpieczeństwa, Europa Centralna na globalnej mapie - aktualna rola i potencjał - to zagadnienia, które wezmą na tapet uczestnicy XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Zagadnienia największego spotkania gospodarczego Europy Centralnej tworzą łącznie kilkanaście bloków tematycznych, na które złoży się ponad sto debat. Wezmą w nich udział przedstawiciele biznesu, zarówno „dojrzałego” jak i start-upów, polscy i europejscy politycy, eksperci i naukowcy. W programie zaplanowano szóstą edycję konkursu dla innowacyjnych firm Start-up Challenge.

Wydarzeniu towarzyszą również kolejne edycje konkursów Start-up Challenge 2021, Top Inwestycje Komunalne oraz rankingu Inwestor bez Granic.

Zgodnie z przyjętą przez organizatora polityką i „Zasadami bezpieczeństwa", w 13. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego stacjonarny udział będą mogły wziąć osoby posiadające unijny certyfikat COVID potwierdzający szczepienie (od 14 dnia po podaniu pełnej dawki szczepienia do 365 dnia po podaniu ostatniej dawki), status ozdrowieńca (po przebyciu COVID-19 w ciągu ostatnich trzech miesięcy), bądź negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (w okresie 48 godzin). Test będzie można także wykonać na miejscu, przed wejściem na teren wydarzenia.

13. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego i 6. European Tech and Start-up Days (20-22 września 2021 r.) odbędą się zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

Europejski Kongres Gospodarczy 2020 r. zgromadził 3,5 tys. gości stacjonarnych i 6,7 tys. uczestników online oraz odnotował ponad 100 tys. unikalnych użytkowników śledzących przebieg debat w internecie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze