Wigilia 24.12.2021: Jak otwarte są sklepy? Godziny otwarcia

2021-12-23 16:00
Godziny otwarcia sklepów
Autor: Damian Klamka/East News

Chociaż Wigilia 2021 nie jest świętem, to już tego dnia wiele sklepów i firm pracuje krócej, a niektóre miejsca są nawet zamknięte. Jeśli jeszcze nie zrobiliście świątecznych zakupów czeka was wyzwanie - poza tym, że musicie liczyć się z ogromnymi kolejkami, czas na zakupy będzie krótsze, a w niektórych miejscach przywitają was zamknięte drzwi. O której otwarte są sklepy w Wigilię 2021? Kiedy zamykane są sklepy w wigilię? Tłumaczymy.

Wigilia 2021: Godziny otwarcia sklepów

Wigilia tuż, tuż. Czy tego dnia zrobimy zakupy? W jakich godzinach czynne będą takie markety jak Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Auchan, Kaufland?

Sklepy w Wigilię będą otwarte, jednak na zakupy będziemy mieli mniej czasu. 

W czwartek sklepy spożywcze będą otwarte dłużej niż zwykle - średnio do 23.00. W Wigilię większość placówek handlowych będzie czynna krócej: do godziny 13.00, a niektóre do 14.00.

W czwartek sklepy spożywcze będą działać co najmniej do 22.00 (Auchan), niektóre do 23.00 (Biedronka, Carrefour, Lidl, Netto, Stokrotka) a nawet do północy (Kaufland).

 Zgodnie z ustawą, która od 2020 roku wprowadziła zakaz handlu w niedziele (z siedmioma wyjątkami), w Wigilię, która nie jest ustawowo dniem wolnym od pracy, handlować można jedynie do godziny 14.00.

Większość sieci handlowych 24 grudnia sprzedaż kończy o 13.00, żeby pracownicy mieli czas na posprzątanie i zamknięcie sklepów. Do 13. otwarte będą sklepy sieci: Biedronka, Lidl, Carrefour, Auchan, Kaufland czy Netto. O godzinę dłużej otwarte będą sklepy Dino, Lewiatan czy Żabki. W Wigilię zamknięte będą sklepy sieci Ikea.

Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących w Krakowie

Wigilia 2021: obostrzenia

We wszystkich placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. Od 1 grudnia w placówkach handlowych obowiązuje nowy limit osób (jedna osoba na 15 m kw.). 

Sonda
Czy Wigilia powinna być dniem wolnym od pracy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze