Loty z Katowic
Mieszkańcy Katowic i podróżujący z lotniska Katowice-Pyrzowice powinni być zadowoleni. Znika kilka dotychczasowych tras, ale pojawią się również nowe. Zmiany wprowadził głównie Wizzair, który zamknie trasy do Belfastu, Maastricht Aachen oraz Paryża Beauvais. Zimą pasażerowie nie polecą także do Kutaisi w Gruzji, ale ta trasa ma powrócić wraz z wiosenną siatką połączeń: 26 marca. To samo dotyczy lotów do Hamburga.
Za to wśród połączeń pojawiły się nowe trasy: od 30 października będzie możliwość lotu do Izraela - dwa razy w tygodniu na lotnisko Ejlat Ovda. Sezonowo jest szansa wybrać się także do marokańskiego Agadiru.
Przez cały rok można polecieć natomiast liniami Ryanaira - od końca października klienci będą mogli podróżować - dwa razy w tygodniu na lotnisko Mediolan Malpensa, do Edynburga oraz do Aten. Od marca do stolicy Grecji poleci także Wizzair.
Ofensywa Ryanaira
Od końca października z lotniska w Modlinie wystartuje aż pięć nowych tras: do Niemiec (Baden-Baden i Memmingen), Hiszpanii (Sewilla), Włoch (Wenecja) oraz Izraela, czyli do portu w Ejlacie.
Od listopada zawieszone natomiast loty do Salonik, a decyzja ta związana jest z problemami Ryanaira dotyczącymi niedoboru pilotów.
Linie szykują też nowe połączenia z Poznania, w związku z otwarciem tam nowej bazy: za kilka dni pasażerowie będą mogli latać stamtąd do Aten, Billund, Castellon, Madrytu, Ejlat, Tel Awiwu oraz Oslo Torp. Wszystkie loty będą reazlizowane dwa razy w tygodniu, a zwiększy się częstotliwość lotów do Londynu.
Wizzair otworzy stamtąd również nową trasę na Islandię - od 31 marca 2018 roku.
Loty z Mazur
Z lotniska w Szymanach (Olsztyn-Mazury), które działa od stycznia 2016 roku pasażerowie nie polecą już Wizzairem do Oslo (od 8 listopada), ponieważ połączenie to nie cieszyło się dużym zainteresowaniem klientów. Zimą będzie można polecieć stamtąd tylko do Londynu: na lotnisko Luton z Wizzairem i na lostniko Stansted – Ryanairem. W piątek, 27 października natomiast ma zostać ogłoszone nowe połączenie, jednak będzie realizowane dopiero od wiosny.
Sprawdź także: Koniec sporu o Centralny Port Komunikacyjny
Bogata oferta lotów z Wrocławia
Właściciele lotniska we Wrocławiu będą mieć powody do zadowolenia: od 29 października będzie obsługiwać aż 50 połączeń, bowiem dodano aż 10 nowych połączeń do stałej oferty lotniska. Ryanairem będzie można polecieć od końca października do Brukseli Charleroi, Edynburga, Leeds Bradford, Gdańska, Neapolu, Oslo Torp, Palermo i Tel Awiwu. Zimą aktualne będą połączenia do Malagi i Lizbony. Wizzair uruchomi natomiast sezonowe loty do Agadiru (Maroko).
Od poniedziałku, 30 października pojawi się na lotnisku nowy przewoźnik: Swiss Airlines, który przygotował ofertę lotów do Zurychu.
Natomiast Lufthansa doda zimą aż 8 połączeń do Frankfurtu, co da w sumie aż cztery loty dziennie z Wrocławia do Frankfurtu.
Zniknie jednak również kilka tras: Ryanair rezygnuje z lotów do Warszawy, Alicante, Barcelony, na Kretę, Majorkę i do Wenecji Treviso. Oprócz lotów do Wenecji, wymienione połączenia mają wrócić wiosną: od marca 2018 roku.
Kilkanaście nowych połączeń z Krakowa
Z lotniska w Balicach klienci polecą aż na 14 nowych trasach za sprawą nowej siatki połączeń Ryanaira. Z Krakowa ruszą loty do Aten (2 razy w tygodniu), Barcelony El Prat (2 razy w tygodniu), Berlina (codziennie), Glasgow (2 razy w tygodniu), Goteborg (3 razy w tygodniu), Lizbony (2 razy w tygodniu), Malmo (3 razy w tygodiu), Marrakeszu (2 razy w tygodniu), Marsylii (2 razy w tygodniu), Neapol (2 razy w tygodniu), Norymbergii (3 razy w tygodniu), Pradze (2 razy w tygodniu), Sewillii (2 razy w tygodniu), Tel Awiwie (2 razy w tygodniu). We wrześniu ruszyły już także połączenia do Frankfurtu. Częściej do Niemiec poleci również Lufthansa.
Nowością jest również połączenie brytyjskiej linii Jet2.com do Birmingham, a od 15 stycznia wystartują również codziennie loty linii Eurowings do Berlina.
Z Lublina poleci easyJet
Od 29 września na lotnisku pojawi się nowy przewoźnik - easyJet, który polskim klientom zaoferuje loty do Mediolanu. Sezonowo klienci polecą od 23 grudnia do 24 lutego 2018 roku ( w soboty) do Werony liniami Small Planet Airlines.
Z Gdańska
Z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy zniknie najwięcej połączeń spośród wszystkich polskich lotnisk: to m.in. krajowe połączenie Ryanaira na Lotnisko Chopina oraz do Newcastle. Wizzairem po 6 listopada pasażerowie nie polecą już do Charleroi, a w związku z zamknięciem linii Air Berlin nie będzie także lotów do Berlina.
Ryanairem pasażerowie polecą natomiast do Aarhus w Danii, Eljatu i Tel Awiwu. Wznowione będzie także połączenie krajowe do Wrocławia 3 razy w tygodniu.
Wizzairem od 16 listopada, 3 razy w tygodniu podróżujący z Gdańska polecą do norweskiego Tromso.
Warto przeczytać: Maluch Plus 2018. Rusza nabór wniosków na dofinansowanie
Z Bydgoszczy
Tamtejsze połączenia raczej nie zaskakują. Ciekawym rozwiązaniem będzie lot do londyńskiego Luton (start od 29 października). Dodatkowo zimowa oferta zostanie wzbogacona o dwa nowe połączenia do Frankfurtu Lufthansy w czwartki i soboty.
W stolicy bez wielkich zmian
Nowe połączenie od 4 grudnia oferuje LOT do Berlina (dwa razy dziennie).
Nie wiadomo natomiast co z trasą na lotnisko Moskwa-Domodiedowo, które miało wystartować od 17 grudnia: bilety na ten kierunek są w sprzedaży, ale jak podaje portal fly4free.pl, linia lotnicza nie złożyła jeszcze wszystkich dokumentów do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, by otworzyć nową trasę.
Pozostałe lotniska
Nieciekawie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o połączenia z Radomia lub Łodzi – na razie nie mówi się nic o nowych połączeniach. W Szczecinie nie będzie nowych połączeń, a drobne zmiany nastąpią jedynie, jeśli chodzi o godziny odlotów. Z Rzeszowa otwarto połączenie do Glasgow (od 5 października). Pod rozwagę połączenia z Jesionki bierze także LOT, który myśli o trasie do Tel Awiwu.
Polecamy: Mieszkanie Plus. Sprawdź wysokość czynszu w różnych miastach [CENY]
Źródło: /fly4free.pl