Właściciele automatów z przekąskami czekają na pomoc rządu. Grozi im bankructwo

2021-01-18 16:49
Automat z przekąskami
Autor: Shutterstock Automat z przekąskami

Od kilku miesięcy dzieci nie chodzą do szkół, od niemal roku wiele firm, urzędów pracuje w systemie zdalnym, nieczynne są ośrodki sportu i kultury. Niemal wszędzie swoich klientów miały firmy oferujące przekąski i napoje z automatów. Teraz firmy te apelują o pomoc rządu, bo przez lockdown grozi im bankructwo.

W branży vendingowej, czyli oferującej automaty z przekąskami, napojami, kawą, działa około 400 małych i średnich przedsiębiorstw. W sumie pracuje w nich około 20 tys. osób. Niestety, koronawirus ich nie oszczędza. Przez lockdown firmy te ledwo się utrzymują. Coraz więcej firm nie radzi sobie z regulowaniem na bieżąco zobowiązań wobec kontrahentów. Apelują oni o wsparcie rządu. W przeciwnym razie będę musieli zamknąć firmy. Niestety, już eksperci szacują, że w drugim kwartale tego roku możemy spodziewać się generalnie wzrostu bezrobocia w Polsce. A okazuje się w praktyce, że tarcze antykryzysowe nie są dla wszystkich.

W ramach tarcz antykryzysowych pomoc otrzymały branże związane z gastronomią i handlem żywnością. Ale nie ma tam wyodrębnionych firm vendingowych, które mocno odczuwają skutki szalejącej od roku pandemii. Przypominamy, z pandemią koronawirusa mierzymy się od marca minionego roku. Rząd w Polsce zdecydował się na wprowadzenie pełzającego lockdownu (zamykaniu wybranych branż, firm, szkół, urzędów w zależności od sytuacji pandemicznej). Cały czas poza domem tzreba nosić maseczkę. Obowiązuje zasada DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka.

Efekt lockdownu. Polacy NIE CHCĄ zakładać swoich firm

Właściciel klubu fitness z Bydgoszczy rozważa otwarcie mimo obostrzeń
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze