McDonald's w sylwestra i Nowy Rok w Płocku. Czy będzie otwarty?

i

Autor: akiragiulia/cc0/Pixabay.com McDonald's w sylwestra i Nowy Rok w Płocku. Czy będzie otwarty?

Woda w McDonald's. Restauracja potwierdza: Coli już NIE BĘDZIE! To REWOLUCJA! Znamy powód

2021-01-21 13:17

Klientów McDonald's zaszokowała oferta okazYEAH! Z menu restauracji zniknęły słodkie napoje, takie jak cola, fanta i sprite. Zamiast tego McDonald's do zestawów z hamburgerami i kurczakami proponuje... wodę mineralną. Wiele osób łudziło się, że to tymczasowa akcja promocyjna. Inni podejrzewali, że zmiana ma związek z podatkiem cukrowym, przez który słodkie napoje podrożały. Wreszcie głos zabrali przedstawiciele McDonald's i pozbawili wszystkich wątpliwości: cola, fanta i sprite znikają z oferty. Jedzenie w McDonald's odtąd popijać będziemy wodą.

"Cola, fanta, sprite?". "A może frytki do tego?". To pytania, do których przyzwyczaili się klienci McDonald's. Popijanie hamburgerów słodkimi napojami było do niedawna oczywiste. Tymczasem znienacka McDonald's usunął gazowane picie z menu. Zamiast tego McNuggets, WieśMaciem, i McChicken w ofercie okazYEAH! proponowane są... z wodą mineralną. ZGADZA SIĘ! Fast food oferuje wodę mineralną!

Internauci w pierwszej chwili podejrzenia skierowali w stronę niesławnego podatku cukrowego, przez który podrożały napoje w sklepach. Bardziej przezorni podejrzewali, że to tylko akcja marketingowa i już lada moment będzie można zamówić hamburgera z colą - jak zawsze. Kto miał racje? Niestety, cola faktycznie znika z menu McDonald's.

- Wymiana napoju słodzonego na wodę w zestawach okazYEAH! dostępnych w aplikacji mobilnej McDonald’s jest efektem wprowadzenia w Polsce podatku cukrowego. Jednocześnie wpisuje się ona w działania prowadzone przez naszą markę od kilku lat, mające na celu oferowanie gościom bardziej zbilansowanych posiłków - poinformowała w rozmowie z Radiem ZET Patrycja Pazio, Corporate Relations Specialist.

Czy jest szansa na powrót coli, fanty i sprite'a do McDonald's? Tłumaczymy poniżej.

SZOK! Nie ma coli i słodzonych napojów w zestawach McDonald's. Efekt podatku cukrowego?

Sonda
Jadasz w McDonald's?

Czy już na zawsze, zamawiając jedzenie w McDonalds zamiast charakterystycznego pytania "Cola, fanta czy Sprite?" usłyszymy jedynie smutne "gazowana czy nie?"?

- Pracujemy nad rozwiązaniem, które umożliwi naszym gościom zakup wybranego napoju w ramach okazYEAH! O szczegółach poinformujemy wkrótce. Podkreślamy również, że okazYEAH! mają charakter dynamiczny, oferty zmieniają się i obowiązują w określonym czasie - wyjaśniła Patrycja Pazio.

Szalone promocje w biedronce. Coca Cola, cukier i ziemniaki za złotówkę!

Według założeń nowej ustawy, producenci napojów będą musieli zapłacić 50 gr za litr, jeżeli stosują cukry i słodziki. Dodatkowo zapłacą 10 gr więcej, jeśli w ich napojach znajduje się kofeina, tauryna lub guarana. Każdy nadmiarowy gram cukru (o ile cukru jest więcej niż 5 gramów na 100 ml produktu) ma być objęty opłatą wynoszącą 5 gr. Co się stanie z tymi pieniędzmi? Dochody z opłaty mają wpływać do NFZ i mają zostać przeznaczone na działania edukacyjne i profilaktyczne, a także na leczenie takich schorzeń jak nadwaga i otyłość.

- W naszej opinii zgodnie z obowiązującymi przepisami opłata cukrowa powinna być odprowadzana od syropu, z którego przygotowywane są napoje w restauracji.  Powinna być ona odprowadzana przez hurtownika sprzedającego syrop do sprzedaży detalicznej. Jako McDonald’s działamy zgodnie z tym założeniem i opłata cukrowa od syropu zostanie odprowadzona zgodnie z tym założeniem - poinformowała Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. relacji korporacyjnych McDonald's.

Najnowsze