Wojsko kupi nowy sprzęt. Umowy podpisano na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach [ZDJĘCIA]

2017-09-06 20:54

Polska armia zakupi nowy sprzęt. Podczas kieleckich targów na XXIV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, podpisano m.in. umowę na dostarczenie pojazdów rozpoznania "Żmija", sprzęt noktowizyjny, karabiny dla strzelców wyborowych oraz miny przeciwpancerne.

Już pierwszego dnia XXIV MSPO Ministerstwo Obrony podpisało umowę wartą ponad 500 milionów złotych z radomskim Łucznikiem, a środę w sumie pięć umów o wartości blisko 200 milionów. W ramach umowy na dostawę pojazdów dalekiego rozpoznania "Żmija" wojsko dostanie 118 samochodów. Pierwsze wejdą na wyposażenie jednostek za trzy lata - podaje agencja IAR.

Zobacz też: Kompromitacja zbrojeniówki z przetargiem dla wojska. Winni mówią o przestępstwie, a MAN wyjaśnia

Dodatkowo wojsko nabędzie sprzęt optoelektroniczny, który zgodnie z umową obejmuje: 260 lornetek noktowizyjnych i 620 gogli do zadań realizowanych w nocy. Część sprzętu noktowizyjnego dostaną też jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej. Z kolei umowa z zakładami z Tarnowa pozwoli wprowadzić na wyposażenie armii karabiny dla strzelców wyborowych o kryptonimie "BOR". Resort obrony zamówił ponad 650 sztuk tej broni, wraz z oprzyrządowaniem niezbędnym do strzelania na odległość 1200 metrów.

 

Źródło: IAR

Najnowsze