Konferencja ministra Niedzielskiego. Lockdown na Warmii i Mazurach PRZEDŁUŻONY!

i

Autor: Twitter: Ministerstwo Zdrowia Konferencja ministra Niedzielskiego. Lockdown na Warmii i Mazurach PRZEDŁUŻONY!

Wraca lockdown! Zamknięta Warszawa! Kolejne dwa regiony z nowymi obostrzeniami [TERMINY]

2021-03-11 14:34

Nowy lockdown 2021. - Mając na uwadze dynamikę rozwijającej się sytuacji epidemicznej podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu rozwiązań zaostrzających restrykcje w województwach mazowieckim i lubuskim - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Nowe zaostrzone obostrzenia, w tym zamknięcie basenów, hoteli, galerii handlowych, placówek kulturalnych i siłowni będzie obowiązywało w województwach: lubuskim i mazowieckim od 15 marca, a w woj. pomorskim od 13 marca. Obostrzenia w woj. warmińsko-mazurskim zostają przedłużone do 28 marca.

Lockdown od 15 marca 

W woj. warmińsko-mazurskim będą przedłużone do 28 marca, w woj. pomorskim będą obowiązywać od 13 marca do 28 marca, a w woj. mazowieckim i lubuskim od 15 do 28 marca. W tych okresach swoją działalność muszą zawiesić: baseny (z wyjątkiem funkcjonujących w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej), sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna. Zawieszona zostanie tam również działalność hoteli (z wyjątkiem hoteli robotniczych i tych, które świadczą usługi w ramach podróży służbowych). Zawieszona będzie także działalność galerii handlowych (z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i budowlanych i salonów usługowych), teatrów, muzeów, galerii sztuki, kin, stoków narciarskich, klubów fitness i siłowni oraz obiektów sportowych.

Już od niedzieli ważne zmiany w rozkładzie PKP Intercity. Sprawdź, jak zaplanować podróż

Sonda
Czy popierasz wprowadzenie lockdownu w woj. mazowieckim i lubuskim?

Koronawirus w Polsce

Ponadto od 15 marca we wszystkich wskazanych województwach lekcje w klasach I-III będą funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym. Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie.

Wprowadzenie nowych obostrzeń - jak czytamy w komunikacie - ma związek z rosnącą liczbą zakażeń. Według danych przedstawionych w komunikacie brytyjska mutacja koronawirusa stanowi obecnie 38,5 proc.

68 proc. łóżek covidowych (18686) jest zajętych oraz 71 proc. respiratorów (1929). Wiek osób hospitalizowanych w szpitalach spada – średnia wieku obecnie wynosi około 62 lata. Jak podkreślono, w ostatnim czasie została podjęta decyzja o uruchomieniu kolejnych szpitali rezerwowych w całym kraju - obecnie funkcjonują 22 takie szpitale, a 13 jest w gotowości, by rozpocząć działalność.

Według komunikatu każdy z mieszkańców woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego otrzyma 4 sztuki maseczek ochronnych, a kolejne 21,6 mln maseczek trafi na Mazowsze oraz 4 mln do Lubuskiego.

Super Raport 11.03 (Goście: Borys Budka - Przewodniczący PO, Leszek Miller - europoseł, były premier), Sedno Sprawy: Piotr Müller
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze