Chryzantemy na cmentarzu

i

Autor: GettyImages Groby na Wszystkich Świętych najczęściej dekorujemy chryzantemami

Wszystkich Świętych - ile zapłacimy za chryzantemy? Sprawdź ceny

2021-10-28 16:43

Na Rynku Hurtowym w Broniszach obserwowany jest duży ruch w sektorze kwiatowym przed zbliżającymi się świętami: Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Kupowane są przede wszystkim chryzantemy - poinformowała PAP ekspertka rynku Anna Kaszewiak. Oba święta są mocno zakorzenione w tradycji i kulturze polskiej, wiążące się między innymi z dekorowaniem grobów, pomników, miejsc pamięci. Jak zaznaczyła ekspertka dostaniemy zarówno kwiaty cięte, rośliny doniczkowe oraz wiele ciekawych dodatków oraz gotowe kompozycje funeralne.

Bardzo bogaty jest wybór chryzantem. Są chryzantemy gałązkowe są w cenie od 15 - 20 zł za paczkę, chryzantemy tzw. ping pongi (4-5 zł/ szt.), pająki (5-6 zł/szt.), kule (6-9 zł/szt.). Ale w sprzedaży są także inne kwiaty. Marcinki kosztują 20- 25 zł za paczkę, hortensje cięte od 7-27 zł/szt. (duża rozbieżność cenowa spowodowana jest kolorystką, wielkością kwiatów), tradycyjne goździki są w cenie 1,60 zł za sztukę, calla od 5 - 7 zł/szt., irysy niebieskie, białe, słoneczniki, anturium. Oferowana jest też kapusta ozdobna, za którą trzeba zapłacić 2,5-3 zł/szt.- wyliczała Kaszewiak.

Dużym zainteresowaniem cieszą się kwiaty doniczkowe. Chryzantemy wielkokwiatowe kosztują 25-30 złotych za doniczkę. Chryzantemy drobnokwiatowe - od 10 złotych za doniczkę. Chryzantemy doniczkowe, mix kolorów to wydatek rzędu 30 zł za doniczkę.

Chryzantemy z Bydgoszczy. To właśnie tu powstają nowe gatunki

O tej porze roku dobrze sprzedają się też inne rośliny, które mogą być ozdobą grobów, pomników. Są to między innymi wrzosy, wrzośce, astry drobnokwiatowe, molenbekie, calocephalusy. Popularne wrzosy sprzedawane są w cenie od 5-35 zł za doniczkę, wrzośce 10-40 zł za doniczkę, a kapusta ozdobna w doniczce kosztuje powyżej 8 zł/szt.

Dużą popularnością - jak co roku - cieszą się wianki i wianuszki wykonane z różnego rodzaju materiałów roślinnych, ceny 20-35 zł/szt., za wianki z importu trzeba zapłacić 30- 35 zł/szt. Do ozdabiania grobów często używa się gałęzi mahoniowych lub tui. Paczka mahoni pospolitej kosztuje 20-30 zł, tui - 20 złotych.

Sonda
Skorzystasz z MPK na Wszystkich Świętych?

Bardzo zróżnicowane są ceny kompozycji nagrobnych, ich koszt kształtuje się od kilkudziesięciu złotych w górę. Cena zależy od rodzaju użytego materiału, ilości kwiatów żywych/kwiatów sztucznych, rodzaju podkładu.

Gotowe zielone wianki są w cenie 15-100 złotych za sztukę (cena zależy od średnicy wianka). Wiele osób kupuje również wianki słomiane (które można samodzielnie przyozdobić), płacąc 2-30 zł za sztukę w zależności od średnicy wianka.

Jedzenie drogie jak paliwo. Drożyzna wykańcza Polaków, a będzie gorzej

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze