Wszystkie finanse w jednym widoku

2019-10-22 0:00
Wszystkie finanse w jednym widoku
Autor: materiały prasowe

Już wkrótce stanie się możliwe zarządzanie różnymi kontami bankowymi za pomocą jednej aplikacji. A to za sprawą unijnej Dyrektywy PSD II, która obejmuje wszystkie banki w Polsce. Pierwsze tego typu rozwiązanie dla jednoosobowych firm już udostępnił Nest Bank. Klienci banku mogą mieć podgląd do salda, odbiorców oraz operacji wykonywanych na wszystkich posiadanych kontach – także tych w innych bankach.

JAK DZIAŁA MODUŁ MOJE FINANSE?

Nest Bank udostępnił jednoosobowym firmom i klientom indywidualnym rozwiązanie, które już wkrótce będzie umożliwiało automatyczne importowanie danych i zarządzanie wszystkimi kontami bankowymi z poziomu jego aplikacji – moduł Moje Finanse. Obecnie za pomocą tego modułu klienci mają możliwość umieszczania informacji o posiadanych rachunkach płatniczych prowadzonych w polskich złotych. Odbywa się to poprzez import do bankowości internetowej Nest Banku plików PDF z historią lub wyciągiem rachunku prowadzonego winnym banku.

WYGODNA ANALIZA

Zestawienie finansów ze wszystkich rachunków bankowych to duże udogodnienie. Nest Bank umożliwia podgląd danych zarówno dla każdego konta osobno, jak też w formie zbiorczej. Dzięki modułowi Analiza Finansów klienci mogą przejrzeć historię wpływów i wydatków dla każdego rachunku bankowego. Odświeżanie danych konta umożliwia dostęp do najnowszych informacji o finansach i nie powoduje utraty danych umieszczonych wcześniej.

PRZENOSZENIE ODBIORCÓW I ŚRODKÓW

Moduł moje finanse pozwala także na przeniesienie odbiorców przelewów z jednego banku do drugiego. Dzięki analizie wykonanych przez nas przelewów, system zaproponuje nam odbiorców, którzy mogą zostać przeniesieni. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość przenoszenia środków z rachunków, które są prowadzone winnym banku.

ZALETY

Najczęściej klienci korzystają z usług kilku różnych instytucji. Na jednym rachunku mamy kredyt, na innym oszczędności, na kolejnym lokatę. Agregacja danych to wygoda, jaka łączy się z unikaniem zapamiętywania kilku numerów identyfikacyjnych, haseł i loginów. Możliwość zebrania wszystkich finansów w jednym miejscu to przejrzysta informacja dla użytkownika i oszczędność czasu.

Materiał powstał przy współpracy z Nest Bank
Autor: materiały prasowe
Najnowsze