Tornister szkolny

i

Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com

Wyprawka szkolna. Ile kosztuje? Czy 300 plus wystarczy?

2021-08-03 16:18

Ile kosztuje wyprawka szkolna? Początek roku szkolnego 2021/2022, to czas, w którym rodzice trzymają się za portfele. Zakupy nowych zeszytów i innych artykułów szkolnych mogą poważnie nadwyrężyć budżet. Czy pieniądze z programu 300 plus wystarczą, aby zakupić wszystkie niezbędne przybory szkolne?

Pieniądze z programu 300 plus przysługują na każde uczące się dziecko. Wsparcie jest niezależne od zarobków rodziców. 300 plus jest wypłacane raz w roku, do 20. urodzin ucznia (jeśli chodzi o dzieci niepełnosprawne, to cztery lata dłużej).

Świadczenie przysługuje także uczniom szkół policealnych i dla dorosłych. Wniosek można złożyć przez portal Emp@tia, Platformę Usług Elektronicznych i bankowość elektroniczną. Termin składania wniosków upływa 30 listopada. Kto go przekroczy, nie dostanie pieniędzy.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Plecak dla ucznia szkoły podstawowej można kupić w markecie za 30 zł, ale są także plecaki, które kosztują 150 zł. Droższe tornistry mają m.in. kółka, które ułatwiają dziecku transport po szkolnych korytarzach oraz utwardzane plecy.

Tak samo jest z piórnikami. Najtańszy możemy dostać nawet za kilkanaście złotych. Najdroższe, licencjonowane przez m.in. kluby piłkarskie, kosztują nawet 150 - 160 zł. A to dopiero początek wydatków.

Sonda
Czy zdążyłeś się już zaszczepić przeciw Covid-19?

Zakup przyborów szkolnych to zazwyczaj wydatek od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Za zeszyty zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych. W skład wyprawki może dodatkowo też wchodzić pudełko na kanapki - około 20 zł, i termos - od 20 d0 30 zł.

Ubranie na zajęcia sportowe stanowi niemały wydatek. Trampki kosztują około 30 zł, spodenki dla chłopca lub leginsy dla dziewczynki to koszt rzędu 20 - 30 zł. Biała koszulka kosztuje od kilku do kilkunastu złotych, ale najlepiej kupić co najmniej dwie. Na treningi w chłodniejsze dni potrzebny będzie dres. Jest to wydatek w granicach 50 - 70 zł. Niektóre szkoły wymagają też mundurka, który kosztuje około 50 zł.

Hit promocji Pepco. Dzieci oszaleją. Bajkowe bluzy za super cenie

Najnowsze