Tornister szkolny

i

Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Tornister szkolny, już z wyposażeniem,powinien ważyć nie więcej niż wynosi 10 procent masy ciała dziecka.

Wyprawka szkolna. Ile kosztuje? Czy 300 plus wystarczy?

2021-08-03 16:18

Ile kosztuje wyprawka szkolna? Początek roku szkolnego 2021/2022, to czas, w którym rodzice trzymają się za portfele. Zakupy nowych zeszytów i innych artykułów szkolnych mogą poważnie nadwyrężyć budżet. Czy pieniądze z programu 300 plus wystarczą, aby zakupić wszystkie niezbędne przybory szkolne?

Pieniądze z programu 300 plus przysługują na każde uczące się dziecko. Wsparcie jest niezależne od zarobków rodziców. 300 plus jest wypłacane raz w roku, do 20. urodzin ucznia (jeśli chodzi o dzieci niepełnosprawne, to cztery lata dłużej).

Świadczenie przysługuje także uczniom szkół policealnych i dla dorosłych. Wniosek można złożyć przez portal Emp@tia, Platformę Usług Elektronicznych i bankowość elektroniczną. Termin składania wniosków upływa 30 listopada. Kto go przekroczy, nie dostanie pieniędzy.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Plecak dla ucznia szkoły podstawowej można kupić w markecie za 30 zł, ale są także plecaki, które kosztują 150 zł. Droższe tornistry mają m.in. kółka, które ułatwiają dziecku transport po szkolnych korytarzach oraz utwardzane plecy.

Tak samo jest z piórnikami. Najtańszy możemy dostać nawet za kilkanaście złotych. Najdroższe, licencjonowane przez m.in. kluby piłkarskie, kosztują nawet 150 - 160 zł. A to dopiero początek wydatków.

Sonda
Czy zdążyłeś się już zaszczepić przeciw Covid-19?

Zakup przyborów szkolnych to zazwyczaj wydatek od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Za zeszyty zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych. W skład wyprawki może dodatkowo też wchodzić pudełko na kanapki - około 20 zł, i termos - od 20 d0 30 zł.

Ubranie na zajęcia sportowe stanowi niemały wydatek. Trampki kosztują około 30 zł, spodenki dla chłopca lub leginsy dla dziewczynki to koszt rzędu 20 - 30 zł. Biała koszulka kosztuje od kilku do kilkunastu złotych, ale najlepiej kupić co najmniej dwie. Na treningi w chłodniejsze dni potrzebny będzie dres. Jest to wydatek w granicach 50 - 70 zł. Niektóre szkoły wymagają też mundurka, który kosztuje około 50 zł.

Hit promocji Pepco. Dzieci oszaleją. Bajkowe bluzy za super cenie

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany