Wyuczony dziś zawód za 10-20 lat pewnie nie będzie istniał – prof. dr hab. Michał Kleiber dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Wyuczony dziś zawód za 10-20 lat pewnie nie będzie istniał – prof. dr hab. Michał Kleiber dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-11-16 0:00

- Wszyscy widzimy, że świat, w którym żyjemy, jest pełen chaosu, strasznie dużo w nim znaków zapytania. W związku z tym, prawie wszystkim wydaje się, że jest bardzo trudno cokolwiek zaplanować w obliczu takich niepewności. Ale trzeba pamiętać, że ta niepewność i ta dynamika rozwoju, którą dzisiaj obserwujemy na świecie, oferuje jednocześnie możliwości, które kiedyś nie były takie ważne – mówi prof. dr hab. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk w miniwykładzie dla nowej platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl). Prof. Kleiber ukończył studia na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz Wydziale Matematyki, Mechaniki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. Obronił doktorat i habilitację, a w 1989 r. uzyskał tytuł profesora nauk technicznych.

Jego zdaniem, aby odegrać pewną rolę w obecnym świecie, należy ciągle się uczyć, być bardzo otwartym, elastycznym i gotowym do robienia bardzo różnych rzeczy.  – Musimy pamiętać, że wyuczony dziś zawód po 10-20 latach pewnie w ogóle nie będzie istniał – zaznacza prof. Kleiber, który w latach 2001-2005 był ministrem nauki i informatyzacji, a w latach 2006–2010 doradcą społecznym prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. kontaktów ze środowiskiem naukowym. Jak wobec tego według niego dokonać wyboru studiów? Czy wystarczy jeden kierunek? O tym prof. Michał Kleiber opowiada na platformie Akademii Zarządzania i Rozwoju: 

Akademia Zarządzania i Rozwoju to innowacyjna platforma dostępna pod adresem azir.edu.pl łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze