Wywiad Oprah Winfrey z Meghan Markle i Księciem Harrym kosztował milion

i

Autor: AP Wywiad Oprah Winfrey z Meghan Markle i Księciem Harrym kosztował milion

SZOK! Wywiad Oprah Winfrey z Meghan Markle i Księciem Harrym kosztował miliony! Kto i ile na tym zarobił? [ZDJĘCIA]

2021-03-08 5:01

Wczoraj w USA został wyemitowany szokujący, ponad dwugodzinny, wywiad Oprah Winfrey z Księciem Harrym (36 l.) i Meghan Markle (39 l.). Nie tylko tematy rozmowy byłej książęcej pary zszokowały świat. Kontrowersje budzi również sprawa finansowa wywiadu. Aby zapewnić sobie prawa do emisji i dystrybucji słynnego na cały świat odcinka show, stacja CBS zapłaciła fortunę. Zobacz, kto i ile pieniędzy na tym zarobił. Kwoty szokują!

Wywiad Oprah Winfrey z byłą książęcą parą to dziś najgłośniejsze wydarzenie na świecie. Wczoraj w amerykańskiej stacji CBS ukazała się długo wyczekiwana rozmowa żywej legendy telewizji Oprah Winfrey z aktorką Meghan Markle oraz księciem Harrym. Telewizyjny wywiad był pierwszym z udziałem pary od czasów zaręczyn w 2017 roku. Widzowie wielokrotnie wstrzymywali oddech słysząc z ust sławnego małżeństwa oskarżenia pod adresem rodziny królewskiej. Kontrowersje dziś budzą także sprawy finansowe związane z emisją rozmowy. Dlaczego? Otóż za słynną emisję trzeba było słono zapłacić. Wywiad został wyemitowany w niedzielnym prime time, czyli w godzinach największej oglądalności w USA (20:00 - 22:00). Program "90 minutes" emitowany przez telewizję CBS jest platformą dla osób, które gotowe są na szczerą rozmowę o wszelkich aspektach swego życia i nie stronią od rozgłosu. Oglądają go dziesiątki milionów ludzi Ameryce. Dziennik "The Wall Street Journal" przekazał, że telewizja CBS pokonała konkurencyjne sieci ABC i NBC o prawa do wyemitowania oraz dystrybucji wywiadu, za co zapłaciła od 7 do 9 milionów dolarów (ok. 27 - 35 mln zł)! Co więcej, sieć telewizyjna zażądała 325 000 dolarów za 30 sekund czasu reklamowego podczas telewizyjnego wydarzenia. To dwukrotność kwoty, którą reklamodawcy płacą zazwyczaj za miejsce w wieczornym paśmie reklamowym w niedzielę. W ramach umowy pomiędzy stacją a Harpo Productions CBS uzyskała również prawa do licencjonowania programu za granicą. W poniedziałek wstrząsający wywiad zobaczymy więc m.in. w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Kto otrzymał niebotyczną kwotę? Ile na publicznym kompromitowaniu rodziny królewskiej zarobili sami Susseksowie?

ZOBACZ: Znamy CAŁY wywiad Meghan Markle i księcia! Słowa o SAMOBÓJSTWIE, rasizmie, ŁZY!

Na czyje konto trafiło 7-9 milionów dolarów? Oszałamiającą kwotę otrzymała Oprah Winfrey, a dokładniej firma, której jest właścicielką. To właśnie firma Harpo Productions, która w przeszłości wyprodukowała m.in. nagrodzoną Oscarem "Selmę" Avy DuVernay. Prezenterka miała też próbować sprzedać wywiad stacji NBC i należącej do Disneya ABC. W tym miejscu warto przypomnieć, że Oprah Winfrey to jedna z najbogatszych kobiet w Stanach Zjednoczonych. Jej majątek szacowany jest na 2,7 mld dolarów. Zaskakującą informacją może być to, że Meghan Markle i książę Harry nie otrzymali żadnego wynagrodzenia za udział w show. Wywiadu legendzie telewizji udzielili całkowicie za darmo. Nic jednak straconego. Zdaniem ekspertów, wywiad popularnością dorówna temu, którego w 1995 roku dla BBC udzieliła księżna Diana. Matka Harrego i Williama również opowiedziała o życiu w rodzinie królewskiej, a także przyznała się do małżeńskiej zdrady. Wystąpienie publiczne ma również pomóc byłej książęcej parze na drodze do budowania własnej marki, która dziś szacowana jest na miliard dolarów. Mówi się także, że pieniądze za prawo do emisji wywiadu zostaną przeznaczone na wspólny projekt Opry i Harrego. Mowa o filmie dokumentalnym na temat zdrowia psychicznego. Dokument ma przełamać tabu związane z chorobami psychicznymi i wpłynąć pozytywnie na społeczeństwo.

SPRAWDŹ: Sytuacja kobiet na rynku pracy jest dramatyczna! Kobiety są głównymi ofiarami zwolnień przez pandemię. Dane SZOKUJĄ

Sonda
Czy obejrzysz wywiad Oprah z księciem Harrym i Meghan Markle?
Edyta Herbuś ma na palcu pierścionek zaręczynowy. Mówi o szczęściu, dzieciach i swoim biznesie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze