Bezpieczny Kredyt procent

i

Autor: Getty Images Bezpieczny Kredyt 2 procent od 3 lipca 2023. Jakie banki udzielą kredytu na 2 procent?

Rynek mieszkań

Wziąłeś kredyt na budowę domu? Za kilka dekad może być wart złotówkę

2023-03-01 21:03

- Rząd przewiduje, że w tym roku z programu Pierwsze Mieszkanie skorzysta 10 tys. beneficjentów. Uważam, że te dane są niedoszacowane - powiedział w programie "Newsroom" WP Tomasz Narku, inwestor i analityk rynku nieruchomości. Ekspert wskazał, że najpewniej będzie to ok. 50 tys. kredytobiorców. Zaznaczył również, że w długiej perspektywie kryzys demograficzny odbije się na rynku. Co to oznacza?

Casus włoski w Polsce

- Nowy program sprawi, że ceny się ustabilizują z tendencją do wzrostów. Trzeba jednak pamiętać o poważnym problemie demografii w Polsce, który mocno obciąża rynek nieruchomości - powiedział w programie "Newsroom" WP Tomasz Narku, inwestor i analityk rynku nieruchomości. Dodał, że ruchy migracyjne zewnętrzne i wewnętrzne sprawiają, że "jeszcze tego nie odczuwamy".

- W długiej perspektywie kryzys demograficzny odbije się na rynku. W ciągu dekady, może dwóch będziemy mieli w Polsce casus włoski. W małych miasteczkach, które się wyludnią, domy będą sprzedawane za 1 zł. We Włoszech są sprzedawane za 1 euro - powiedział Narku. Ekspert wskazał jednocześnie, że musimy mieć na uwadze zmiany, które wprowadziła Bruksela.

- Za cztery lata wszystkie budynki deweloperskie będą musiały być bezemisyjne. Koszty budowy pójdą ostro w górę, bo trzeba będzie zadbać m.in. o docieplenie, montaż fotowoltaiki, wyższą jakość okien. Przyszłość rynku deweloperskiego jest taka, że po wejściu tych przepisów będzie bardzo drogo. Będzie mniej budów i mieszkań dostępnych dla nielicznych klientów - ostrzega ekspert.

Sonda
Czy posiadasz kredyt hipoteczny?
Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze