Zagrożenia czające się w sieci. Rozmowa z Bartłomiejem Klingerem z NASK Państwowego Instytutu Badawczego [WIDEO]

2019-10-09 14:50 oprac. AG
Bartłomiej Klinger, wicedyrektor NASK.Kongres 590 Rzeszów
Autor: Beata Olejarka

Coraz więcej ludzi korzysta z internetu. Choć dziś niemal nie wyobrażamy sobie życia bez internetu, to musimy być świadomi, jakie zagrożenia czają się na nas w cyberprzestrzeni. O cyberświecie i zagrożeniach czających się w nim opowiada Bartłomiej Klinger z NASK Państwowego Instytutu Badawczego.

Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez internetu. Dla wielu młodych ludzi życie w ceberświecie jest niemal równoznaczne z życiem w świecie rzeczywistym. Choć nie wyobrażamy sobie życia bez internetu, to musimy być świadomi, jakie zagrożenia czają się na nas w cyberprzestrzeni. O cyberświecie i zagrożeniach czających się w nim opowiada Bartłomiej Klinger z NASK Państwowego Instytutu Badawczego na Kongresie 590 w Jasionce pod Rzeszowem.

Inwestycje w żywność funkcjonalną [WIDEO]

NASK jest państwowym instytutem badawczym nadzorowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Kluczowym polem aktywności NASK są działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa internetu. NASK Państwowy Instytut Badawczy jest przykładem skutecznego połączenia zarówno badań naukowych, rynkowego sukcesu, jak i współpracy z administracją publiczną. Potencjał intelektualny licznej kadry naukowej oraz doświadczenie i kompetencje szeroko wykwalifikowanych deweloperów Instytut wykorzystuje zarówno do tworzenia produktów komercyjnych, jak i systemów podnoszących bezpieczeństwo obywateli całego kraju. Ważną rolę pełni działalność edukacyjna NASK i popularyzacja idei społeczeństwa informacyjnego.

Najnowsze