Sklepy w Boże Ciało

i

Autor: Shutterstock, East News Sklepy w Boże Ciało

Długi weekend

Zakupy w Boże Ciało 2023. Które sklepy będą czynne 8 czerwca?

2023-06-08 11:45

Boże Ciało obchodzimy w czwartek 8 czerwca 2023 roku. To dzień ustawowo wolny od pracy. Zatem 8 czerwca także pracownicy sklepów mają wolne. W czwartek 8 czerwca 2023 roku nie zrobimy zakupów w takich sklepach jak Lidl, Biedronka, Kaufland. Nie oznacza to jedna tego, że w ogóle wszystkie sklepy będą zamknięte. Sprawdź, gdzie zrobić zakupy 8 czerwca 2023 roku.

Które sklepy są czynne w Boże Ciało [8.06.2023]?

W Polsce 8 czerwca 2023 roku jest dniem wolnym od pracy. Tego dnia przypada święto Boże Ciało. W związku z tym także pracownicy sklepów mają wolne, by móc bez problemu uczestniczyć w procesjach. Jednak nie oznacza to tego, że wszystkie sklepy będą zamknięte. Są miejsca, w których 8 czerwca można zrobić zakupy. Co jest czynne w Boże Ciało? Które sklepy są otwarte w Boże Ciało? Tak jak w każde święta w dzień wolny od pracy mogą być otwarte te sklepy, w których za ladą stanie sam właściciel lub osoba pracująca na podstawie umowy cywilno-prawnej. Zatem 8 czerwca otwarte będą takie sklepy jak: osiedlowe sklepiki prywatne, Żabki, małe formaty Carrefour. Choć z ząłożenia tego typu sklepy mogą być otwarte 8 czerwca, to może zdarzyć się tak, że sklep w danej lokalizacji będzie zamknięty. Warto już w środę zwrócić uwagę na to, czy sklep w naszej okolicy informuje o tym, czy będzie czynny czy też będzie zamknięty w Boże Ciało.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, pot. Boże Ciało – uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a we Włoszech w niedzielę po uroczystości Trójcy Świętej. Jest świętem nakazanym.

Sonda
Wolisz robić zakupy stacjonarne czy online?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Wojciechowski
Najnowsze