Ceny w sklepach rosną

i

Autor: pexels.com Ceny w sklepach rosną

Zakupy w sieci. W Tesco już ich nie zrobisz

2020-11-02 16:52

Od wczoraj nie działa serwis Tesco E-zakupy w Polsce. Został oficjalnie zamknięty, mimo , że w czasie pandemii handel w sieci przeżywa rozkwit. Ostatnie dostawy do klientów zostały zrealizowane 31 października. Tesco Polska to obecnie sieć 318 stacjonarnych sklepów - supermarketów i hipermarketów kompaktowych.

1 listopada oficjalnie zamknięty został serwis Tesco E-zakupy w Polsce - informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl. Jeszcze kilka lat temu brytyjska sieć była zdecydowanym liderem internetowej sprzedaży żywności w naszym kraju. W ciągu 8 lat działalności Tesco zrealizowało ponad 8 mln zamówień, za pośrednictwem których dostarczyło klientom ponad 400 milionów produktów. Ostatnie dostawy do klientów zostały zrealizowane 31 października.

Tesco było prawdziwym gigantem na polskim rynku. Jako pierwsze wprowadziło specjalne systemy odpowiadające za optymalne planowanie tras przejazdu vanów, czy dwugodzinne okienka dostaw, rozpoczynających się o każdej pełnej godzinie między 8:00 a 20:00. Nowością w Polsce była także wprowadzona usługa Click & Collect, umożliwiająca odbiór zamówienia złożonego online w sklepie stacjonarnym. Zamknięcie sprzedaży online to integralna część procesu przygotowań Tesco do przekazania polskiego biznesu sieci nowemu właścicielowi - duńskiej Salling Group, czyli operatorowi sieci sklepów Netto. Zgodnie z ogłoszoną w czerwcu 2020 r. transakcją Salling Group przejmie 301 sklepów Tesco w Polsce. Usługa E-zakupy nie została objęta umową przejęcia. Aktualnie właściciel Netto czeka na zgodę UOKiK na koncentrację.

Czytaj też: Kup teraz, zapłać później! E-sklepy odraczają płatności

Kolorowy Tarnów. Park ozdobiło dwa tysiące chryzantem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze