Grzegorz Braun

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SE Grzegorz Braun

Zaskakujące oświadczenie majątkowe Grzegorza Brauna. Ile pieniędzy ma polityk Konfederacji?

2022-05-28 9:51

Na stronie internetowej Sejmu pojawiły się nowe oświadczenia majątkowe. Przyjrzeliśmy się pieniądzom ważnych polskich polityków. Jednym z nowo zaprzysiężonych posłów jest Grzegorz Braun słynący ze ciętego języka i dosyć kontrowersyjnych poglądów. Zaglądając w kieszeń polityka okazuje się, że nie może się on poszczycić wielkim majątkiem.

Grzegorz Braun: Oświadczenie majątkowe

W bazie Sejmu pojawiły się aktualne oświadczenia majątkowe posłów. Będący z zawodu reżyserem Grzegorz Braun według oświadczenia majątkowego prowadzi zaskakująco skromne życie. Według nowego oświadczenia poseł zarabia głównie na reklamach w serwisie YouTube. Posiada też trochę oszczędności w złotówkach i dolarach. Mimo to, oświadczenie Brauna jest... zaskakująco puste. W większości rubryk polityk wpisał "nie dotyczy". Jako poseł Braun otrzymał z uposażenia i diety 123 tys. zł. Kolejne źródło utrzymania posła to YouTube. "Z tytułu praw autorskich, umówi, tantiem i emisji autorskich programów w sieci internetowej". zarobił 67 tys. zł. Na koncie Brauna znalazło się 1,5 tys. zł oraz 50 dolarów. Ponadto... nic. Braun według oświadczenia nie ma ani nieruchomości ani samochodów.

Oświadczenie majątkowe Grzegorza Brauna zobaczycie tutaj.

Iwona Duda, PKO BP, Pieniądze to nie wszystko

Kim jest Grzegorz Braun?

Grzegorz Braun z wykształcenia jest reżyserem, w 2015 roku kandydował w wyborach prezydenckich, a także w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska w 2019 roku. W 2015 roku premierę miał serial autorstwa Brauna „Zamach Smoleński”, dotyczący katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 roku. Jest on również liderem Konfederacji Korony Polskiej i jednym z przywódców federacyjnej partii politycznej Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Sonda
Jak oceniasz działalność Grzegorza Brauna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze