Chcesz sprowadzić samochód z Niemiec? To może być niemożliwe! Dlaczego?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Chcesz sprowadzić samochód z Niemiec? To może być niemożliwe! Dlaczego?

Zastój w kluczowej gałęzi gospodarki! Czeka nas trudna jesień

2021-10-21 13:49

Motoryzacja - największa branża przetwórcza, odpowiadająca za około 170 mld zł rocznej produkcji i składająca zamówienia w wielu innych segmentach gospodarki powoli staje z powodu braku komponentów - podaje "Puls Biznesu. Motoryzacja ma problem z powodu braku komponentów, a szczególnie półprzewodników. Według "Pulsu Biznesu" największe wstrząsy w branży będą odczuwalne już na jesieni.

Wiosną 2020 r. producenci samochodów wstrzymali zamówienia w azjatyckich fabrykach czipów. Jak podaje "Puls Biznesu" gdy gospodarka ruszyła producenci samochodów "wylecieli na koniec kolejki" zaraz za producentami elektroniki, sprzętu RTV/AGD itd.

Teraz problem skumulował się w takim stopniu, że duzi producenci, jak Skoda czy Opel, całkowicie zatrzymują produkcję. Za tym powoli idzie wstrzymywanie aktywności przez dostawców.

Małopolska. Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów

"Problem zaczyna być poważny dla wielu polskich producentów i istotnie naruszać ich wyniki finansowe oraz płynność - widoczny we wrześniu spadek produkcji to dopiero początek fali spadków" - podaje "Puls Biznesu".

Kumulacja problemów motoryzacji nastąpiła pod koniec trzeciego kwartału, więc będzie to odczuwalne w innych sektorach w kwartale czwartym. "Co więcej, przemysł doświadczy też skutków innego wstrząsu, czyli wzrostu cen energii" - informuje "PB"

Sonda
Czy wymieniłeś/aś już opony w samochodzie?

"Ten szok ograniczy produkcję m.in. w branży chemicznej, co również rozejdzie się po innych obszarach gospodarki na zasadzie fali wtórnej" - informuje "PB" i dodaje, że na wszystko nałożą się ograniczenia podażowe związane z nową falą koronawirusa, która narasta w Europie.

Paliwo dalej drożeje. Ale najgorsze dopiero przed nami

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze