CBA

i

Autor: CBA

Zatrzymania za wyrządzenie szkody spółce Restrukturyzacji Kopalń S.A. Chodzi o szkody w wysokości 3 milionów złotych

2019-04-18 8:01

Jak poinformowała prokuratura krajowa, 16 kwietnia dokonano zatrzymania 5 osób, które po doprowadzeniu usłyszały zarzuty. Chodzi o sprawę dotyczącą działaniu na szkodę Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Wśród zatrzymanych jest dwóch byłych Dyrektorów Kopalni Węgla Kamiennego KWK Centrum, kolejna osoba Marek Cz. z uwagi na przeciwwskazania zdrowotne, co do zatrzymania stawił się na wezwanie i usłyszał zarzuty.

Według ustaleń prokuratorów Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach w okresie od października do grudnia 2016 roku w Bytomiu doszło do działania na szkodę Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Zatrzymani mieli przygotować dokumenty dotyczące przetargu zamówienia publicznego o wartości 7 milionów złotych. Składali także za pośrednictwem innych osób nierzetelne i poświadczające nieprawdę dokumenty dotyczące przetargu. Pisma te zostały spisane w celu preferencyjnego traktowania jednego z konsorcjum, po czym zawarto umowę ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń S.A czym wyrządzono szkodę w wysokości prawie 3 milionów złotych.

Zobacz również: Tomasz Komenda będzie domagał się 18 milionów złotych odszkodowania

Zatrzymani, w toku postępowania usłyszeli zarzuty między innymi niegospodarności w wielkich rozmiarach oraz  utrudnienia lub udaremnienia przetargu. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze