Marihuana medyczna w tym roku w polskich aptekach

i

Autor: Getty Images

Zbierają pieniądze na sprzęt do produkcji marihuany medycznej

2021-01-14 14:08

CanPoland SA, firma farmaceutyczna z polskim kapitałem prowadząca handel międzynarodowy medyczną marihuaną oraz uruchamiająca w Polsce zakład produkcyjny do wytwarzania medycznej marihuany szykuje się do debiutu na rynku New Connect. Emisja o wartości 1 mln euro ruszy jeszcze w I kwartale tego roku na Crowdway.pl. Celem biznesowym planowanym do realizacji w roku 2021 ze środków pozyskanych w ramach kampanii crowdinvestingowej jest m.in. dokończenie instalacji zautomatyzowanej linii do produkcji marihuany medycznej.

Najpierw crowdfunding, a w 2022 roku NewConnect – taką zapowiedź złożyła firma farmaceutyczna z Łodzi, CanPoland. Spółka ma zezwolenia na obrót medyczną marihuaną w Polsce i już dziś należy do jej wiodących krajowych eksporterów. Z inwestorem branżowym w postaci Grupy Pelion, właścicielem m.in. sieci aptek Dbam o Zdrowie , do inwestycji chce zachęcić crowdinwestorów. Emisja o wartości 1 mln euro ruszy jeszcze w I kwartale tego roku na Crowdway.pl. Cele biznesowe planowane do realizacji w roku 2021 ze środków pozyskanych w ramach kampanii crowdinvestingowej: dokończenie instalacji zautomatyzowanej linii do produkcji marihuany medycznej; zakup surowca do produkcji marihuany medycznej; organizacja i promocja klinik wyspecjalizowanych w terapiach kannabinoidami; przygotowanie do wejścia spółki na rynek NewConnect prowadzony przez GPW.

W Polsce medyczna marihuana jest legalna od 1 listopada 2017 roku. Warunkiem zakupu było uzyskanie recepty. Mógł ją wypisać każdy lekarz, poza lekarzem weterynarii. W teorii mógł to więc być nawet lekarz rodzinny.

Trucizna w sezamie. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Przedsiębiorców zostawiono samych sobie
Sonda
Czy restauracje w Polsce powinny zostać otwarte?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze