Zbliża się SEKSMISJA!. Nie tylko w biznesie coraz częściej RZĄDZĄ KOBIETY

2020-06-17 13:01
Strój dla bizneswoman - moda prosto z Mediolanu
Autor: archiwum se.pl Złoty połyskujący żakiet i plisowana spódniczka. Odważny kolor, ale fason bardzo kobiecy i elegancki.

Czy to, że Małgorzata Kidawa-Błońska wycofała się z wyborów prezydenckich i o urząd ubiegają się tylko mężczyźni, i tak stanowiący większość w rządzie, a wielkimi spółkami skarbu państwa nie kieruje płeć piękna, oznacza, że kobiety są z dala od władzy? – Skądże, coraz więcej mężczyzn akceptuje to, że zarządza nimi kobieta – podkreśla dr MAREK WOJCIECHOWSKI, psycholog biznesu.

– Wiele poważnych badań jednoznacznie potwierdza, udział kobiet w zarządzaniu światową gospodarką, polityką, sztuką, kulturą, ale i sportem i tak zdawałoby się typowo męską dziedziną jak wojskowość i sprawy militarne – stale rośnie – komentuje nam ekspert. Dowodzą tego chociażby badania World Institute of Women’s Health and Career zrealizowane w II połowie 2019 r., a związane z podejmowaniem ryzyka oraz zarządzaniem nim. W objętych analizą dwóch 100-osobowych grupach, z których jedna składała się wyłącznie z mężczyzn, a druga – z kobiet, aż 77 proc. kobiet efektywniej zarządzało ryzykiem strategicznym, otrzymując noty na poziomie db+ i bdb, podczas gdy u mężczyzn grupa prymusów oscylowała w granicach 35 proc.

Zdaniem psychologa biznesu nie oznacza to, że kobiety są mniej skłonne do podejmowania ryzyka. – One po prostu, blisko dwa razy lepiej od mężczyzn potrafiły to ryzyko prawidłowo zdefiniować i rozsądnie zarządzać projektem, tak, aby ryzyko straty lub porażki minimalizować. Biznes, w tym także polski zaczyna to dostrzegać i doceniać. Niestety polska polityka jest wciąż dla kobiet mało przyjazna. Pokazuje to chociażby przypadek Małgorzaty Kidawy Błońskiej – przypomina dr Wojciechowski. Aż 16 proc. (rok temu niecałe 9 proc.) przepytywanych w badaniu warszawskiej agencji Procontent Communication stwierdziło, że kobieta jest lepszym szefem od mężczyzny. Podkreślić należy, że większą otwartość na kobiety-szefów wykazują pracownicy przed 35. rokiem życia.

Jeszcze większą otwartością na „nowe” wykazują się poza Polską. Wyobrażacie sobie, by w Polsce prezydentem była kobieta? Albo czołową figurą w siłach zbrojnych? Co prawda Stany czekają na kobietę-prezydenta (i zwierzchnika sił zbrojnych), ale już od kilku lat mają w USA Navy kobietę czterogwiazdkowego admirała. Michelle J. Howard w wieku 54 lat objęła drugie co do ważności stanowisko w US Navy. – Armie wielu krajów świata, agencje wywiadowcze i wielkie centra monitoringu, powierzając właśnie kobietom funkcje i zadania koordynacyjne, analityczne i dowódcze, co ważne: na szczeblu strategicznym! – zauważa psycholog binzesu. Wszyscy znają komedię „Seksmisja”, w której światem rządziły kobiety? Najpewniej. Zatem panowie, mamy złą wiadomość: oto fikcja filmu staje się na naszych oczach faktem!

Czytaj SUPER EXPRESS bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. KLIKNIJ tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze