Zdolność do współpracy i dialogu – Jerzy Buzek dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Zdolność do współpracy i dialogu – Jerzy Buzek dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-10-14 12:58

„Młodość życia jest rzeźbiarką, co wykuwa żywot cały” – mówi były premier, Jerzy Buzek, absolwent Wydziału Mechanicznego Energetycznego Politechniki Śląskiej ze specjalizacją w zakresie mechaniki i energetyki oraz profesor nauk technicznych w wypowiedzi w wypowiedzi dla nowej platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl).

Jego zdaniem okres młodości, a zwłaszcza studiów, ma decydujący wpływ na kształtowanie i dalszy rozwój każdego z nas. Jak zauważa, czas ten szybko mija, ale warto wówczas wyposażyć się w wiedzę i umiejętności, które będą miały istotny wpływ na dalszy przebieg nie tylko kariery, ale i całego naszego życia. Choć początkowo różnice pomiędzy osobami, które studiują lub ukończyły studia, a ich rówieśnikami, którzy nie zdecydowali się kontynuować edukacji, mogą wydawać się znikome, z czasem staną się oczywiste i zauważalne gołym okiem.

Co ciekawe, choć rozmówca Akademii Zarządzania i Rozwoju może pochwalić się niebagatelnymi osiągnięciami w dziedzinie nauk ścisłych, za najcenniejszą „zdobycz” ze studiów uważa zdolności miękkie. – Możemy kilka razy zmieniać zawód, to nie jest tak, że to będziemy robili, czego się wyuczyliśmy. Powinniśmy nauczyć się współpracować, dyskutować, przekonywać nawzajem, bo to w życiu zawsze jest potrzebne, nawet w rodzinie – zaznacza Jerzy Buzek. Jego dar mówienia oraz przekonywania sprawia, że z przyjemnością słucha się snutych przez niego wspomnień ze studiów oraz wskazówek udzielanych przyszłym oraz obecnym studentom.

Właśnie takimi praktycznymi wiadomościami i poradami chce dzielić się z młodymi ludźmi Akademia Zarządzania i Rozwoju – innowacyjna, internetowa platforma dostępna pod adresem azir.edu.pl. Łączy ona świat nauki i edukacji ze światem biznesu, sztuki oraz szeroko pojętej gospodarki. Jej twórcy uważają, że wybór kierunku studiów, zgodnego z indywidualnymi predyspozycjami oraz zainteresowaniami, jest kluczowy dla sukcesu każdego młodego człowieka w życiu zawodowym oraz prywatnym. Pomoc przy podjęciu tej decyzji to misja AZiR.

Jaka jest najważniejsza rada dla osób dopiero planujących swoją karierę od Jerzego Buzka, profesora nauk technicznych, byłego premiera Polski oraz Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, a niedoszłego fotografika i aktora?

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze