Zgłoś usterki w swoim mieście. Powstała aplikacja dla mieszkańców

2020-08-06 13:41 maal
sms, telefon, komórka,
Autor: krzys16 /pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Toruń i Bydgoszcz zachęcają mieszkańców do dbania o wspólną przestrzeń. W obu miastach można korzystać ze specjalnych aplikacji (odpowiednio: „Toruń: Dbam o miasto” i „Dbamy o Bydgoszcz”), przez które mieszkańcy stolic Kujaw i Pomorza mogą zgłosić źle zaparkowane auta, dzikie składowiska odpadów i wymagające interwencji władz usterki.

Wystarczy pobrać aplikację, aby zgłosić problem, którym pracownicy ratusza powinni się zająć. Aplikacje dostępne na Androida i iOS pozwalają na zgłoszenie niepokojących zdarzeń. Zgłoszenia trafiają do władz oraz służb lokalnych i, według zapewnień miasta, pozwalają na szybkie rozwiązanie problemu.

- Widzisz jakiś problem w przestrzeni miejskiej? Przepaloną latarnię? Zniszczony chodnik? Uszkodzony znak drogowy? Zgłoś to służbom miejskim za pomocą toruńskiego serwisu Dbam o Miasto. Zaznacz miejsce na mapie, opisz sprawę, wyślij zdjęcia, a my zajmiemy się resztą - przekonują władze miejskie.

Takie sprawy jak awarie, dziury w drogach czy złą organizację ruchu można zgłaszać. Po wysłaniu komunikatu użytkownik może kontrolować ich obsługę przez władze i służby miejskie. System wysyła także powiadomienia o ważnych sprawach i wydarzeniach w okolicy, jak np. planowane remonty, ważne wydarzenia kulturalne itp.

ZOBACZ TEŻZa szkodę spowodowaną dziurą w jezdni zapłaci zarządca drogi

Najbardziej znaną atrakcją Torunia jest Krzywa Wieża - przekonuje przewodnik Wojciech Olszewski

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Aby usprawnić wymianę informacji pomiędzy miejskimi służbami oraz reakcję na zgłoszenia, urzędnicy przygotowali 9 kategorii usterek, które pojawiają się najczęściej. Wśród nich są te związane z bezpieczeństwem i porządkiem, drogami, komunikacją miejską, uszkodzeniami, zielenią i środowiskiem, zwierzętami oraz odpadami.

 Wśród dotychczasowych zgłoszeń dominują najbardziej uciążliwe usterki miejskie, takie jak dziury w drogach i chodnikach. Jak mówią koordynatorzy zespołu w rozmowie z TVP, władze starają się na bieżąco realizować zgłoszenia. Sprawy związane z dziurami w drodze, z nieczystościami pozostawionymi przez osoby trzecie traktowane są priorytetowo.

Najnowsze