Tomasz Zimoch

i

Autor: Wikipedia

Zimoch odszedł z KO, ale żyje mu się dobrze. Ile ma pieniędzy?

2021-03-03 15:44

Od drugiego marca Tomasz Zimoch nie jest już członkiem klubu Koalicji Obywatelskiej. Poseł złożył jednozdaniowe pismo, w którym nie wyjaśnia przyczyn swojej decyzji. Niezależnie od tego jak potoczy się dalsza część jego kariery politycznej, Zimoch raczej nie musi się martwić o komfort życia. Jego oświadczenie majątkowe jest imponujące.

Zimoch, w przeszłości znany komentator sportowy, związany z Polskim Radiem, o swej rezygnacji w klubie KO poinformował  pisemnie władze klubu. Później we wpisie na Facebooku podkreślił, że zawsze cenił zasadę "fair play" w sporcie. "Chcę cenić to i polityce. Dlatego, by być fair wobec wyborców, podjąłem dzisiaj decyzję o opuszczeniu klubu parlamentarnego – Koalicja Obywatelska" - wyjaśnił poseł.

Tomasz Zimoch do polityki wszedł w 2019 roku za namową ówczesnego lidera PO Grzegorza Schetyny, który zaproponował mu start z miejsca pierwszego listy KO w Łodzi. Otrzymał 47,6 tys. głosów.

 W ostatnim czasie jego nazwisko często przewijało się w kontekście ewentualnych transferów do nowo utworzonego sejmowego koła Polska 2050 Szymona Hołowni. Politycy ruchu, z którymi rozmawiała we wtorek PAP, nie byli w stanie potwierdzić, że Zimoch rzeczywiście dołączy do Polski 2050.

ZOBACZ TEŻ: 1500 zł zwrotu od państwa DLA WSZYSTKICH. Ostatni dzwonek, żeby dostać duże pieniądze

Polityka to tylko jedno z zajęć Zimocha i prawdopodobnie nie najważniejsze. Według oświadczenia majątkowego z ubiegłego roku na koncie razem z żoną zgromadził 13,5 tys. zł. Na koncie oszczędnościowym małżeństwo posiada ponad 455 tys. zł. Poza tym posiadają ubezpieczenia na życie w Generali (145,7 tys. zł), UNUM (15 tys. zł) i AXA (27 tys. zł). 

Wraz z obecną żoną posiada mieszkanie o powierzchni 52,9 metrów kwadratowych o wartości 470 tys. zł. Z byłą żoną posiada w ramach współwłasności mieszkanie 70-metrowe o wartości 400 tys. zł.

Zimoch posiada liczne akcje: 25 szt. GPW i 75 szt. w JSW. Z tego tytułu osiągnął w 2019 r. dochód 279,50 zł. Prywatnie prowadzi działalność gospodarczą (usługi dziennikarskie i wydawnicze). W ten sposób zarobił ponad 90,6 tys. zł. Dzięki diecie poselskiej zarobił nieco ponad 4 tys. zł, a umowa o pracę w Westa Druk zapewniła mu ponad 141 tys. zł.

W garażu ma trzy pojazdy: Citroena C4 Grand Picasso z 2017 r., skuter Honda Forza z 2015 r. oraz Citroena C3 Aircross z 2019 r. (własność żony). Poza tym poseł jest frankowiczem. Spłaca kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Do spłaty zostało 77 391 franków szwajcarskich.

Super Raport 02.02 (Goście: Barbara Nowacka - Koalicja Obywatelska oraz Piotr Zgorzelski - wicemarszałek Sejmu, PSL-Koalicja Polska)

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze