Złoty Bankier przypadł Bankowi Śląskiemu

2016-04-21 14:39

Po raz siódmy przyznano nagrody w plebiscycie "Złoty Bankier", w tym roku aż w ośmiu kategoriach. Główne wyróżnienie "Złoty Bank" przyznano ING Bankowi Śląskiemu, przed mBankiem.

Oprócz konkursu głównego, w którym za ING i mBankiem uplasowały się ex aequo Bank Millenium z Raiffeisen Polbankiem, przyznano nagrody w kategoriach produktowych. I tak kategorię :konto osobiste: wygrał eurobank, najlepsze :kredyty hipoteczne: udziela PKO BP, a :gotówkowe: - Alior Bank. Segment pożyczkowy zamyka Citi Handlowy, który według organizatorów oferuje klientom :kartę kredytową: numer jeden na rynku. W kategorii :innowacja finansowa: palmę pierwszeństwa przyznano Pekao SA.

ZOBACZ TEŻ: Polacy bez litości dla frankowiczów

Swoje nagrody mogli przyznawać internauci. I tak, ich zdaniem, najlepszy :spot reklamowy: w branży wypuścił mBank, również ten bank został uznany za :najwrażliwszy społecznie:. Użytkownicy internetu uznali, że w kanałach społecznościowych najlepiej radzi sobie zdobywca głównego lauru - ING Bank Śląski.

ZOBACZ TEŻ: Ile banki zarobiły na kredytach walutowych? Według KNF 20 mld złotych

Przyznano też nagrodę specjalną za :najlepsze praktyki: w dziedzinie bezpieczeństwa i tutaj wyróżniono ponownie pierwszą trójkę głównego rankingu: ING, mBank i Millenium. Jak przeprowadzono badanie? TNS Polska i Obserwatorium.biz wykorzystując techniki "tajemniczego klienta" zbadali jakość obsługi w 18 "kluczowych bankach" odwiedzając 1200 ich placówek, otwierając blisko dwie setki kont osobistych z wersjami: online i mobile oraz wykonując ponad pół tysiąca kontaktówza pośrednictwem sieci i telefonu. Ocenie podlegało, "podejście do klienta, umiejętność rozpoznania jego potrzeb oraz szeroko pojęta jakość obsługi." Badanie odbyło się w pierwszym kwartale tego roku.

źródło: zlotybankier.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze