Michał Kosela

i

Autor: Facebook Michał Kosela

Zmarł Michał Kosela, wrocławski biznesmen. Czym zasłynął przedsiębiorca?

2021-04-19 19:27

67 – letni biznesmen z Wrocławia Michał Kosela zmarł. Na Facebooku pożegnali go byli prezydenci Rafał Dutkiewicz i Bogdan Zdrojewski. Mężczyzna zasłynął dawno. Lata temu, zanim pojawiły się zagraniczne sklepy, otworzył market EPI, który wyprzedzał epokę. Był prekursorem „zachodnich standardów” w Polsce. Bez niego wrocławski biznes nigdy nie będzie taki sam.

Michał Kosela był wrocławskim przedsiębiorcą. Stworzył on listopadzie 1994 r. market EPI przy ul. Komandorskiej. Sklep był duży i nowoczesny. Niektórzy uważają, że był nawet przełomowy, bo pojawił się przed wejściem na polski rynek zagranicznych sieci handlowych. Biznesmen za sukcesy w pracy zawodowej zdobył nawet nagrodę Kryształowego Alumnusa.

Mieszkańcy Warszawy szturmują markety budowlane przed lockdownem

Podczas wywiadu po zdobyciu nagrody opowiedział, o swoich innowacjach. - Pewnie wiele osób to zaskoczy, ale byliśmy we Wrocławiu pierwszym sklepem, w którym wędliny kroi-liśmy na plasterki – mówił. Tak zdobył serca klientów, którzy zostali wierni i oddani jego marketom oraz pomysłom.

Wierni pomysłom Koseli są także ex prezydenci Wrocławia. Rafał Dutkiewicz, były prezydent i przyjaciel dolnośląskiego biznesmena pożegnał go tymi słowami: Jeszcze niedawno siedzieliśmy na tarasie nad Odrą i snuliśmy piękne plany na przyszłość. Gdyby nie Michałowe EPI, nie dokonałoby się przeobrażenie tej części miasta. Całej ulicy Swobodnej. I nie tylko – napisał były prezydent Wrocławia.

Michał Kosela

i

Autor: Facebook Michał Kosela

Przedsiębiorcę pożegnał także Bogdan Zdrojewski, również były prezydent. - Aż trudno uwierzyć. Wciąż pełen energii, pomysłów, troski o rodzinę. EPI to symbol zmian we Wrocławiu. Jakości, różnorodności, otwartości. Z jednej strony cieszył się życiem, z drugiej wciąż marzył o normalności... empatii, braku wojenek, otwartym Wrocławiu... – napisał Bogdan Zdrojewski.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze