Nowy projekt ustawy ma przede wszystkim podkreślić znaczenie prywatności pieniędzy w PPK. Zgodnie z jej założeniami, w zależności od okresu do momentu przejścia na emeryturę, różny będzie poziom środków znajdujących się w posiadaniu uczestnika programu, które będą mogły być inwestowane w akcje.
Sprawdź także: Kasa państwa z dużą nadwyżką
Pawel #Borys podczas panelu na temat #PPK na #WallStreet22: "Nowy projekt ustawy o PPK zawiera szereg rozwiązań, czyniących ten program bardzo atrakcyjnym dla pracowników oraz przyjaznym dla pracodawców."
— Grupa PFR (@Grupa_PFR) 26 maja 2018
✔️Oto najważniejsze zmiany w nowej wersji ustawy o PPK: pic.twitter.com/cH0JHZZDVy
- W nowym projekcie uregulowana została polityka inwestycyjna funduszy inwestycyjnych w ramach PPK zwiększająca bezpieczeństwo gromadzonych środków. - mówił na konferencji WallStreet w Karpaczu prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
Czytaj również: Najbogatsi emeryci w Sejmie. Ci posłowie mają więcej niż Kaczyński [GALERIA]
Obniżenie kosztów oszczędzania to nie jedyny zapis jaki ma znaleźć się w ustawie. Dodatkowo, w nowym projekcie nie tylko Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, ale także Polskie Towarzystwo Ekonomiczne i zakłady ubezpieczeń będą mogły oferować PPK. Podniesione zostały jednak wymogi bezpieczeństwa dla instytucji finansowych - minimalny poziom kapitałów własnych wyniesie 25 mln zł. Obniżona natomiast ma zostać maksymalna opłata za przystąpienie do portalu PPK i ewidencji na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju.
Źródło: Puls Biznesu/businessinsider.com.pl