Zmiany w tarczy, pieniądze będą szybciej

2020-05-25 12:45 mos
Pieniądze - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Miliony złotych dofinansowania dla projektu budowy tężni solankowej w Miłomłynie.

Minister Marlena Maląg apelowała w piątek do Rafała Trzaskowskiego o usprawnienie obsługi "tarczy antykryzysowej". Jak informuje portal 300 polityka, rząd jest zniecierpliwiony tym, że Warszawa zwleka z rozpatrywaniem wniosków przedsiębiorców o pożyczkę. Według ustaleń portalu, szefowa resortu rodziny zaproponuje dziś władzom stolicy pomoc rządowych informatyków, aby przyspieszyć proces przekazywanie pomocy.

W piątkowym liście do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego minister rodziny pisała: "Z niepokojem obserwujemy sytuację w Warszawie, która stanowi niechlubny wyjątek na mapie Polski pod kątem rozpatrywania wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności. Z naszych informacji wynika, że Urząd Pracy m.st. Warszawy rozpatrzył do tej pory mniej niż 10 proc. wszystkich wniosków. Tymczasem krajowa średnia to 60 proc., a wiele urzędów pracy ma blisko 100 proc. rozpatrywalność wniosków". Jak na list zareagowały władze Warszawy? Zdaniem Trzaskowskiego, władza centralna przerzuca obowiązki na samorządy w realizacji tarczy antykryzysowej. Apelował także do rządu o wsparcie finansowe.

ZOBACZ TEŻ: PARP: Które z kompetencji marketingowych będą liczyć się w przyszłości?

Jak informuje portal 300 polityka, minister Marlena Maląg zaproponuje dziś władzom Warszawy pomoc rządowych informatyków, aby przyspieszyć przekazywanie pomocy blisko 400-tysiącom warszawskich przedsiębiorców, którzy są uprawnieni do skorzystania z tarczy. Jeden z ministrów zaangażowanych we wprowadzanie tarczy dla przedsiębiorców zdradził, że szefowa resrtu ma wskazać projekty informatyczne o dużej skali, które były sukcesem administracji jak 500 plus czy E-recepta. 

SPRAWDŹ TAKŻE: Koronawirus w Polsce. Kwietniowe spowolnienie w budownictwie mieszkaniowym

Najnowsze