Znamy laureatów konkursu „Architektura Stref ARP”

2019-09-16 0:00 Materiał Partnerski
Znamy laureatów konkursu „Architektura Stref ARP”
Autor: Materiały Prasowe

Do konkursu zorganizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu we współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego wpłynęły 23 zgłoszenia. Jury w pierwszym etapie wyłoniło 10 finalistów. Podczas czwartkowej gali, 12 września br., kapituła ogłosiła zwycięzców, wybierając 3 najlepsze projekty.

W komisji konkursowej zasiedli: przewodniczący jury architekt Maciej Miłobędzki, wiceprezes ARP S.A. Dariusz Śliwowski, architektka Milena Trzcińska oraz prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Bożena Gargas. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród laureatom Konkursu pojawił się gość specjalny – Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Idea

Konkurs „Architektura Stref ARP” zrodził się w odpowiedzi na wejście w życie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, która kończy etap funkcjonowania stref z podziałem na konkretne obszary. Jego celem jest promowanie najlepszych praktyk w budownictwie przemysłowym przy wykorzystaniu optymalnych rozwiązań architektonicznych. – Cieszę się, że konkurs „Architektura Stref ARP” wpisuje się w naszą strategię kreowania dobrych standardów w budownictwie. Gratuluję ARP jako zarządcy stref oraz inwestorom dbałości o architekturę miejsca pracy, które jest równie ważne jak miejsce zamieszkania – dodaje Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Dzięki angażowaniu przedsiębiorców w tego rodzaju przedsięwzięcia ARP S.A. pragnie zachęcić ich do takiego kształtowania architektury miejsc, żeby była nie tylko funkcjonalna, ale również estetycznie atrakcyjna.

Laureaci konkursu

 

 

Znamy laureatów konkursu „Architektura Stref ARP”
Autor: Materiały Prasowe

– Konkurs „Architektura Stref ARP” prezentuje zupełnie nowe podejście, bo oceniane przez nas były nie projekty, a obiekty już istniejące – wyjaśnia architekt Maciej Miłobędzki, przewodniczący jury. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody finalistom, w tym jedno wyróżnienie i 3 nagrody za zajęcie kolejnych miejsc. W konkursie udział wzięli inwestorzy budynków przekazanych do użytku w latach 1994– 2019, zlokalizowanych w strefach ekonomicznych zarządzanych przez ARP S.A. Spośród 10 finalistów na podium stanęli :

1. Grzegorz Kowalczyk z X-KOM sp. z o.o., SSE EURO-PARK MIELEC, centrum biurowo-logistyczne X-KOM, Częstochowa, projekt: Architektoniczne Studio Projektowe CONTRAST, INSIDEOUT

2. Dariusz Nykiel z Polskich Zakładów Lotniczych sp. z o.o., SSE EURO- -PARK MIELEC, modernizacja placówki prób startowych – budowa hangaru H21A, Mielec, projekt: Biuro projektowe i obsługi inwestycji budownictwa „W.J. Jurasz” Sp.J.

3. Rafał Rączka z R&S sp. z o.o. sp. komandytowa, SSE EURO-PARK MIELEC, biurowiec firmy R&S, Mielec, projekt: Mekko Architekci.

Wyróżniono także firmę VIGO SYSTEM S.A., TSSE EURO-PARK WISŁOSAN za budynek produkcyjno-laboratoryjny wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu, Ożarów Mazowiecki, projekt: Piotr Bujnowski – Architekt. – Chcemy realizować projekty, które są nie tylko przyjemne dla oka, ale też wygodne i funkcjonalne. Nie spoczniemy na laurach –mówi przedstawiciel firmy X-KOM Grzegorz Kowalczyk.

„Dobry wzór”

– Konkurs pokazuje, że powstające w strefach mieleckiej i tarnobrzeskiej inwestycje to awangarda polskiego myślenia o miejscu pracy bezpiecznym, dostępnym, energooszczędnym, wydajnym i estetycznym. Są też świadectwem społecznej odpowiedzialności przedsiębiorców – podkreśla wiceprezes ARP Dariusz Śliwowski. Podczas gali rozdania nagród w konkursie głos zabrała również Bożena Gargas, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

– Dzięki temu konkursowi możliwe jest tworzenie mostu między tym, co jest dostępne, a tym, co może powstać w przyszłości – podkreśliła Gargas. Szefowa IWP zapowiedziała także XXVI edycję konkursu „Dobry wzór” –do udziału w nim gorąco zachęcała wszystkich finalistów.

Najnowsze